Soğanı böyle tüketmek gerekiyormuş - Soğanın faydasını tam  5'ye katlıyor!

Soğanı böyle tüketmek gerekiyormuş - Soğanın faydasını tam 5'ye katlıyor!

Soğan tüketirken bilmeniz gereken harika bilgi. Türk mutfağında da çokça tüketilen soğanla ilgili bilmeniz gereken yöntem. Meğer soğanın çok daha faydalı olmasını sağlıyormuş

Soğan hem sevilen hem de çokça tüketilen sebzeler arasında. Eklendiği her yemeğe soğan lezzet katıyor. Soğan salataların da vazgeçilmezi. Soğanla çorbada yapılır börekte. Soğansız bir lahmacun olmaz. Soğansız menemen düşünülemez.

Hatta soğansız kısır veya içli köftede mümkün değil.

onion-899102-960-720.jpg

Soğan başlı başına mucize bir sebze.

Soğanla ilgili bilmediğimiz bir bilgi var. Posta'da yayınlanan bir haberde; Soğanın faydasını katlayan bir yöntemden söz edildi. Eğer sizlerde soğan tüketirken bu yöntemi denerseniz soğanın çok daha faydalı olmasını sağlarsınız.

İşte soğanla ilgili derlemiş olduğumuz bilgiler.

red-onions-vegetables-499066-960-720.jpg

Soğansız yemek olur mu... Neredeyse imkansız diyebiliriz. Soğan, doğal antibiyotik olarak hem sağlığa faydaları hem de yemeklere verdiği lezzetle oldukça vazgeçilmez bir sebzedir. Kokusu rahatsız edici olsa da soğan tüketmek içten dışa vücudun yenilenmesine, rahatlamasına ve iyileşmesine katkı sağlıyor.

Çiğ ve pişmiş olarak sayısız şekilde kullanılan soğanı dondurarak tüketmeyi denediniz mi...

İşte soğan tüketmenin en pratik ve hesaplı yolu...

onion-1144620-960-720.jpg

Soğanın ömrünü uzatan yöntem

Soğan, nemi kolayca emdiği ve bundan dolayı filizlenmeye ve çürümeye neden olduğu için serin, kuru, karanlık ve iyi havalandırılmış bir yerde saklanmalıdır.

Kuru soğanları güzelce soyun ve yıkayın. Dilediğiniz şekilde doğrayın. Doğradığınız soğanları kilitli buzdolabı poşetine koyun, ağzını kapatın ve üzerine bastırın.

onion-7553931-960-720.jpg

İsteğe göre poşet yerine derin dondurucuya uygun kaplar da kullanabilirsiniz.

Soğanı bu şekilde serin dondurucuya atarak 10 aya kadar muhafaza edebilirsiniz.

Evet soğanla ilgili bilgiler bu şekilde. Sizlerde bu bilgileri arkadaşlarınıza iletin! Böylelikle onlarda soğan tüketirken bu bilgiler doğrultusunda tüketmiş olurlar. Böylelikle soğanın tüm faydalarından onlarda yararlanır.