Şampuanınıza sadece 2 kaşık tuz ekleyin. Hiç bilinmeyen etki..

Şampuanınıza sadece 2 kaşık tuz ekleyin. Hiç bilinmeyen etki..

Uzmanlara göre şampuanınıza ekleyeceğiniz tuz sayesinde saçlarınız ışıl ışıl olacak ve saçtaki yağlanma sorunu kısa sürede ortadan kalkacak.

Öncelikle bilmeniz gerekir ki saç yağlanması çok doğal bir durum. Kıvırcık saçlı olanından, düz saçlı olanına kadar çoğunluğun yaşadığı bir problemdir saç yağlanması. Yani saç yağlanması sadece sizin başınıza gelmiyor, kendinizi bu konuda sakın yalnız hissetmeyin. "Saç neden yağlanır?" sorusuna hem cevap veriyor hem de çözümleri bu içerikte sizlere sunuyoruz.

Saç sağlığı uzmanlarına göre Saç yağlanması fiziyolojik bir durumdur ve saçta en sık karşımıza çıkan problemler sıralamasında ilk sıradadır. Saç yağlanması kesinlikle bir hastalık değildir ancak kişiler üzerinde olumsuz psikolojik etkiler gösterebilmektedir. Yağlı saç, toplum içinde bireyin kendisini huzursuz hissetmesine neden olabilmektedir. Özellikle ince ve düz saçlar yağlandığında, yağ tabakası kendisini çok daha fazla göstermektedir. Saç neden yağlanır, saç yağlanmasının önüne nasıl geçilir diye soruyorsanız? İşte bilmeniz gereken bilgiler.

spray-5184613-960-720.jpg

Saç yağlanmaları pis, bakımsız ve sönmüş bir görüntüye sebep olabilmektedir.. Bazı kişilerin saçı günlerce yağlanmazken bazılarının bir gün içerisinde hızlıca yağlanabiliyor. Saç yağlılığı yenilen yiyecekler, hormonal bozukluklar, saç yıkama sıklığı ve sürekli olarak saçı ellemek ile ilgili olabilmektedir. Saç yıkama sürenizi daha uzun aralıklı hale getirmek saçların erkenden yağlanmasını önleyebilmekte. Ayrıca şampuanınıza ekleyeceğiniz tuz da saç yağlanmaları için olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

İşte saç sağlığınızla ilgili bilmeniz gerekenler

Sabah.com.tr'de yer alan bilgilere göre; Hepimiz tuzun mutfağımızın en önemli maddelerinden biri olduğunun farkındayız kuşkusuz. Ancak, tuzun, saçınızı ve cildinizi korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olan gizli ve güçlü güzellik özelliklerine sahip bir hazine olduğunu hiç duydunuz mu?

1. Saçın Hızlı Uzamasını Sağlar

Deniz tuzu, saç büyümesini desteklemek için inanılmaz derecede faydalıdır. Saç dökülmesinden muzdarip insanlara doğal olarak saç büyümesini teşvik ettiği için deniz tuzu tedavisini denemesi önerilir. Ancak, saç büyümesini teşvik etmek için tuzun kullanımı için daha kolay bir yol var. Saçlarınızı normalde yaptığınız gibi yıkayın ve sonra bir deniz kaşığı tuz alın ve saçlı derinize 10 dakika boyunca masaj yapın. Saçınızı tekrar yıkayın. Bu prosedürü haftada iki kez tekrarlayın; bir ay içinde sonuç göreceksiniz.

shower-4467220-960-720.jpg

2. Kepek Sorununun Tedavisine Yardımcı Olur

Kepek, kafa derisi üzerinde oluşan ve genellikle kan dolaşımı eksikliğinden kaynaklanan ölü cilt hücrelerinin küçük pullarından başka bir şey değildir. Deniz tuzu, sağlıklı bir kafa derisini muhafaza etmek ve kepeği gidermek için gerekli dolaşımı uyarabilme özelliğine sahiptir.

Saçınızı birkaç bölüme ayırın ve sonra saç derinize biraz tuz serpin. Kafa derinizi ıslak parmaklarla 10-15 dakika boyunca masaj yapmaya başlayın ve ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Bunu yapmak, kafa derinizi korur ve mantar büyümesini önler.

woman-3299379-960-720.jpg

3. Yağlı Saçlar ve Yağlı Saç Derisini Kurtarır

Yağlı kafa derisi ve saç yağ bezlerinin aşırı salgılanmasının bir sonucudur. Bu sorunu tuz kullanarak çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şampuana iki çorba kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. İlk kullanımdan hemen sonra saçınızda gözle görülür bir değişiklik görürsünüz. Saçlarınız daha sağlıklı ve daha az yağlı olacaktır.