FOX TV'den herkesin dikkatini çeken karar: Yasak Elma'nın finalinde sansür

FOX TV'den herkesin dikkatini çeken karar: Yasak Elma'nın finalinde sansür

6.sezonuyla final yapan Yasak Elma dizisine FOX TV sansür uyguladı. Sansür uygulanan sahne belli oldu

Altı yıldır ekranda olan Yasak Elma dizisi beklenmedik bir şekilde final yaptı. Dizinin herkes bir sezon daha devam edeceğini bekliyordu. Ancak FOX TV yönetimi beklenmedik bir şekilde diziye final kararı verdi.

YASAK ELMA ARTIK OLMAYACAK

Yasak Elma dizisi artık olmayacak. Altı yıldır pazartesi akşamları ekranda olan Yasak Elma dizisinin yolculuğu sona erdi. Ancak dizinin final bölümünde sansür şoku yaşandı. Herkesi şaşırtan gelişme gazeteci Birsen Altuntaş ve dikkatli seyircilerin gözünden kaçmadı.

FOX TV'DEN YASAK ELMA DİZİSİNİN FİNALİNDE SANSÜR ŞOKU

Gazeteci Birsen Altuntaş yazdığı yazıda Yasak Elma dizisinin final bölümünde yaşanan sansürle ilgili detayları paylaştı. İşte Birsen Altuntaş'ın internet sitesi birsenaltuntas.com sitesinde Yasak Elma dizisindeki sansürle ilgili yazmış olduğu yazıdan detaylar.

yasak-1-1024x509.png

Pazartesi akşamı 6 yıllık ekran macerası sona eren Yasak Elma dizisinde Yıldız ile Ender'in dayak sahnesinin sansürlendiği ortaya çıktı.

“Yasak Elma” dizisi pazartesi akşamı ekrana veda etti. Planlanan final tarihinden bir hafta önce bitirilen dizinin çok konuşulacak bir sahnesinin çekilmediği ortaya çıktı. Melis Civelek ile Zeynep Gür’ün yazdığı dizide İsmail Demirci‘nin hayat verdiği Nazım’ı çok beğenen Yıldız (Eda Ece) ile Ender (Şevval Sam) birbirinden habersiz onun davet ettiği partiye gitmiş ve orada karşılaşınca da çok şaşırmıştı.

yasak-elma-dizisinde-giyilen-kiyafetler-ve-fiyatlari-1669552333-5138.jpg

Sahne şöyleydi: “Yıldız, Ender’i partide karşısında görünce ‘Gel sen bakayım buraya!” diyerek sinirle Ender’in saçına yapışıyordu. Ender de altta kalmıyor ve “Sen artık çok oldun, Altı senedir bitmedin be!” diyerek Yıldız’ın saçına yapışıyordu. Karşılıklı “Bırak” diyen ancak ikisi de inatla birbirinin saçını bırakmayan iki kadın davetlilerin gözü önünde dövüşmeye başlıyor, oradan oraya savruluyor ve en son havuza düşüyorlardı. Ancak daha sonra bunun aslında bir hayal olduğu seyirciye gösteriliyordu. Bu sahnenin şiddet içerdiği için kanalın isteğiyle çekilmediği öğrenildi.

İlgili Haberler