Canan Karatay Büyük Tehlikeyi Açıkladı Kesinlikle İçilmemeli Alkolden Hiç Farkı Yok

Canan Karatay Büyük Tehlikeyi Açıkladı Kesinlikle İçilmemeli Alkolden Hiç Farkı Yok

Canan Karatay yine yaptığı açıklamayla dikkat çekti özellikle küçük çocukları ilgilendiriyor asla içmek doğru değildir diyen Karatay'ın uyardığı şey bakın ne.

Çocuklarımız bizim geleceğimiz bu yüzden onların ne içtiğine karar vermek zorundayız. Özellikle gelişim çağlarında onları zararlı içeceklerden uzak tutmalıyız.

Bazı içecekleri çocuklarımız çok seviyor. Ancak o içecekler onlara bağımlılık yapabiliyor. Bu da zamanla sağlıklarını bozabiliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Canan Karatay tarafından yapılan bir açıklama yeniden gündeme oturdu ve Üsküp Haber olarak sizlerle o açıklamayı paylaşmaya karar verdik.

Ne diyordu Canan Karatay o açıklamasında peki?

Prof. Dr. Canan Karatay katıldığı bir toplantıda kanser etkisi yapan besinler hakkında açıklamalarda bulunmuş ve bu toplantıda yaptığı açıklamada özellikle hazır Meyve suyunun alkolden bir farkı olmadığını belirtmişti. Öte yandan Prof. Dr. Karatay bu meyve sularının, karaciğeri de yağlandırıcı etkisi olduğunu uyararak tüketilmemesi gerektiğini açıklamıştı. Peki çocuklarımıza ne tükettireceğiz?

Cevabı çok basit değerli Üsküp Haber takipçileri. Çocuklarınız için yapmanız gereken en sağlıklı şey hoşaf... Evet kuru kayısıdan olabilir kuru üzümden olabilir hoşaf en sağlıklı meyve suyudur.

Ayran en sağlıklı içecektir. Bu yüzden evde yapacağınız doğal olan bu içecekler hem çocuklarınız hem sağlığınız için oldukça faydalı olacaktır...

Peki Hoşaf NASIL YAPILIR?

Hoşaf İçin Gerekli Malzemeler:


1 su bardağı kadar kuru üzüm
10-12 adet kadar kuru kayısı
1 adet kadar elma
½ su bardağı kadar kuru dut
½ su bardağı kadar toz şeker
1 adet kadar çubuk tarçın
2-3 adet tane karanfil
5 su kadar bardağı su


Yapılışı Tarif--


İlk olarak Kuru üzüm ve kuru kayısıyı iyice yıkayalım sonrasında Kayısıları dört parçaya kadar ayırın. Bu işlemin ardından Üzüm ve kayısıları bir kaseye koyunuz ve üzerlerine su ilave ederek yarım saat kadar bekletin.


Devamında ise Yumuşayan üzüm ve kayısıyı hoşaf pişireceğiniz tencereye koyunuz. Elmayı küçük parçalara bölüp ilave ediniz. Dut kurusunu, tarçın ve karanfili de koyunuz. Üzerlerine 4 bardak su koyup orta ateşte kaynamaya bırakınız.


Hoşafımızı yapmak için 10 dakika kaynattıktan sonra şekerini ilave ediniz. Meyveler iyice yumuşayınca tadını ve suyunu kontrol ediniz. Ben sağlıklı olması açısından şeker eklemiyorum.. Devamında ise isterseniz biraz soğutup soğuk olarak servis edebilirsiniz..

Evde hazırlayacağınız bu doğal hoşaf inanın dışarıda alacağınız bir çok meyve suyundan çok daha lezzetlidir :)) Şimdiden afiyetler olsun

İlgili Haberler