Yılmaz Özdil bunu 2 gün önce yazmasına rağmen rekor kırıyor! Gerçekler en iyi böyle anlatılır

Yılmaz Özdil bunu 2 gün önce yazmasına rağmen rekor kırıyor! Gerçekler en iyi böyle anlatılır

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil yazmış olduğu yazısının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen gündeme oturmayı başardı..

Türkiye'de maalesef basın gerçek gündemi pek yazamıyor. Gerçek gündem basında işlenmeyince haliyle yapay gündemler ekranlara gazetelere taşınabiliyor.

Muhalefet ise buna çanak tutarak oluşturulan gündemin peşine takılıp gidiyor. Haliyle Türkiye'de halkın gerçek gündemini konuşmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ise Türkiye'nin gündemini en iyi yorumlayan isimlerden birisi. 2 Gün önce yazmış olduğu köşe yazısıyla Yılmaz Özdil gündeme oturmaya devam ediyor.

Peki Yılmaz Özdil yazısında ne yazmıştı?

Ve neden Sosyal medyada o yazı rekor kırdı? İşte Özdil'in Kaleminden Türkiye gerçekleri...

Özdil'in yazısı şu şekilde;Aşı maşı yok, çuvalladılar. 250'şer 250'şer ölüyoruz. İşsizlik feci hale geldi. Çarşı pazar yanıyor. Sanayi üretimi çöktü. Esnaf battı. Elektriğe suya habire zam. Yedieminler doldu taştı. Merkez Bankası tamtakır. Döviz, gerilmiş fay hattı gibi. ABD yaptırım uyguluyor.

AB yaptırım uyguluyor.Siz şimdi bu mevzuları boşverin, İlker Başbuğ'la Can Ataklı bize darbe yapacak, sabahtan akşama kadar bunu konuşun diyorlar. Sırf sarayda sekiz tane uçak varken, açlık sınırının altındaki asgari ücret bile emekliye verilen zammın yanında büyük kaldı.

Televizyon röportajında emekli yurttaşımız anlatıyor… “68 yaşındayım, muz bile alamıyorum, ayda bir defa et bile alamıyorum, düşünüyorum, bir pişmanlık hissediyorum, bir canımız var, o canımız başımıza bela olmuş” diyor

Öylesine ağır maddi sıkıntılar yaşanıyor ki, insanlarımız yaşadığına bile pişman hale geldi, ölsek de kurtulsak haline getirildi. Siz şimdi bu mevzuları bir kenara bırakın, Fikri Sağlar türban dedi, yatın kalkın türbanı konuşun, başka bir şey konuşmayın diyorlar.

Devlet bankasının yönetimine güreşçi atayanlar, liyakat isteyen üniversite öğrencilerinin başına kayyum rektör atıyor, 12 Eylül'de bile görülmemiş şekilde üniversitenin kapısına kelepçe takılıyor.Siz şimdi o mevzuyu görmezden gelin, Sözcü'nün Ayasofya haberini gördünüz mü, aman sakın görmeyin, sakın Sözcü okumayın, Sözcü almayın, ama habire Sözcü'nün Ayasofya haberini konuşun diyorlar. 

Kardeşim, bari SMA'lı bebekleri kurtaralım diyoruz… Hükümetimize kirli tezgah kuruluyor, Kaz Dağları'nda villası olan istismarcı Cem Yılmaz bizim kobay olmamızı istiyor diyorlar. 20 senedir aynı terane… Bize komplo kuruyorlar. Bize kirli oyun oynuyorlar. Karanlık ittifaklar var. Elitler saldırıyor. Vesayetçiler. Lobiler.Dış güçler. Memleketi mahvettiler… Mazur gösterecek bir palavra kalmadı. İlla ki “mağdur” gösterecek bir palavra olmalı. -