Ücretsiz Patates Dağıtılacak Olması Sözcü gazetesi yazarını çileden çıkardı İktidara isyan etti

Ücretsiz Patates Dağıtılacak Olması Sözcü gazetesi yazarını çileden çıkardı İktidara isyan etti

Türkiye'de bir ilk yaşanacak ve ücretsiz olarak patates dağıtılacak. Bu durum Sözcü gazetesi yazarının tepkisine yol açtı..

Türkiye uzun bir süredir artan gıda fiyatlarıyla gündeme geliyor. Ancak bir kaç gündür ise ücretsiz patates dağıtılacağı haberleri gündemi meşgul ediyor.

Bu konuyu Sözcü yazarlarından biride köşesine taşıdı ve dikkat çeken eleştirilerde bulundu..

Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, piyasadaki stok satışlarını önlemek amacıyla patates ve kuru soğan alımı yapılarak bedelsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak olmasına ilişkin iktidara eleştirilerde bulundu.

Birden fazla maaş alan ve lüks makam araçlarıyla dikkati çeken AKP yöneticilerini hatırlatarak, “Adamlar devleti soyup soğana çeviriyor, kimsenin kılı kıpırdamıyor. Millete soğan dağıtırken kendilerine Mercedes siparişi veriyorlar. Halkı sevindiriyorlar!” diyen Muratoğlu, “Milletin fabrikalarını satıp, sonra da sebze toplamak nedir yahu? Orduya tankı Katarlılar üretsin, patatesi soğanı hükümet dağıtsın… Bizim millet de Türkiye'yi dünya devi sansın! AK Parti mi? Süpermarket işletmecisi mi? Cep telefonu aksesuarı ve çiğ köfte işine de girerse kesin tutturur bütçeyi!” eleştirisi getirdi.