THP'den Seçimlere İlişkin Yeni Bildiri

THP'den Seçimlere İlişkin Yeni Bildiri

İktidar ortağı Türk Hareket Partisinden Seçimlere 11 gün kala Flaş bildiri! Partinin basına gönderdiği bildiriyi olduğu gibi yayınlıyoruz

Türk Hareket Partisi milletimizin vicdanıdır, Makedonya Cumhuriyeti toplumunda varlığını sürdüren Türk’lerin saygın duruşlu ve yapıcı politikalar yürüten bir kuruluşudur. Türk Hareket Partisi, doğruların istikametinde hareket eden bir davadır. Ülkemiz Makedonya Cumhuriyeti'nde yaşayan tüm halklara karşı saygısı tamdır ve hep birleştirici unsur görevini üstlenmiştir. Türk Hareket Partisini diğer partilerden ayıran ve farklılık yaratan da budur.


Seçim gününde halkımız artık 19. numarayı çevreleyeceğini zihnine kazıtmıştır, bunu tüm bozguncular görecek.


Dün Üsküp Çayır Belediyesi'nde coşkulu bir buluşma yaşandı. Başbakan Zoran Zaev Çayır Belediyesi'nde halkla görüşme gerçekleştirdi. Halka hitab etti. Halk birbirine kenetlenmelidir, tek toplum ve Makedonya’da herkese YAŞAM için yılmadan gece gündüz çalıştıklarını aktardı. Ayrıca halkla buluşmada Üsküp Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkan adayı Petre Şilegov da katıldı. Koalisyonda yer aldığımız Sosyal Demokratlar Birliği lideri Zoran Zaev’in halkla buluşmaya katılımında katkısı olan ve Çayır Belediye Meclis üyesi adayımız Taner Hacımustafa da yer aldı. THP Genel Başkanı ve Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Kahil de görüşmede bulundu.


Merkez seçim kurmay ekibi Merkez Jupa'da koalisyonumuzun seçim ekibi ile çalışma toplantısı yaptılar. Ardından, Merkez Jupa ve Novak’ta Belediye Başkanı adayımız olan Nevaip İsmail ile birlikte halkla toplantılara katıldılar. Jupa’da halk değişimden yana, göç durmalı, altyapıya yatırım yapılmalı.


Parti Merkez yöneticilerinden Maksud Ali ise Radoviş bölgesinde seçim çalışması yaptı. Radoviş adayımız Yaşar Sülimanov ile ev ziyaretleri ve görüşmeler düzenlediler.
Bugün parti merkez yöneti
cileri Üsküp’te Butel mitingine katılacaklar.