THP'den Elvin Hasan'ın bakan seçilmesiyle ilgili son dakika duyurusu

THP'den Elvin Hasan'ın bakan seçilmesiyle ilgili son dakika duyurusu

Türk Hareket Partisinden basın bildirisi

27.12.2018
Kamuoyuna duyuru

Makedonya Meclisi’nin dün düzenlediği oturumunda hükümeti kurma görevini elinde bulunduran Başbakan Zoran Zaev’in teklifi ile Türk Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr.Elvin Hasan, Devlet Bakanlığı görevine seçilmiştir.

1985 İştip doğumlu olan Hasan İştip Gotse Delçev Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olup, Yüksek lisans ve doktorasını Az. Kiril ve Metodi Üniversitesi Pedagoji Enstitüsünde tamamlamıştır.

Eğitim alanından gelmesinin yanı sıra Hasan’ın sivil toplum alanında ciddi tecrübe ve birikimleri vardır. Elvin Hasan son olarak Devlet Sınav Merkezi Müdür Vekilliği görevini yürütmekteydi. Türk Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığının yanı sıra, partinin 3.seçim bölge kordinatörlüğü, partinin eğitim komisyonu başkanlığı ve THP Radoviş teşkilat başkanı görevlerini yürütmekteydi.

Elvin Hasan’ın Devlet Bakanlığı görevini şerefi, çalışkanlığı, bilgi ve birikimleriyle laiki ile yerine getireceğine inancımız tamdır. Hasan’ın Türk toplumunun gerek iç siyasette gerekse başta Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerinde ve Türk dünyasında önemli katkılar vereceğine güvencemiz vardır. Türk toplumunun ortak çıkarları ve fikir birliğinin sağlanması açısında Hasan’ın bilgi ve birikimi ile görevini en doğru şekilde kullanacaktır.