T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’dan Jirovnisa’ya ziyeret

T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’dan Jirovnisa’ya ziyeret

T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, araştırmacı yazar İlber Şiyak ile birlikte Batı Makedonya’da bulunan Jirovnisa köyünü ziyaret etti.

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Büyükelçilik Müsteşarı Murat Sümer, Din Hizmetleri Müşaviri Murat Alkan ve araştırmacı yazar ve aynı zamanda Timebalkan.com köşe yazarlarından olan İlber Şiyak ile birlikte Batı Makedonya’da bulunan Jirovnisa köyünü ziyaret etti.

 

Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara’nın Jirovnisa ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan İlber Şiyak, “Bugün Büyükelçimiz ile birlikte Benim doğum yerim Jirovnisa Köyünü ziyaret ettik. Büyükelçimize Köyümü gezdirdim. Büyükelçim bana verdiği değerden ve saygıdan onur duyuyorum” dedi.

Jirovnisa’yı tarihinde ilk defa bir T.C.Büyükelçisi’nin ziyaret ettiğini vurgulayan Şiyak, “Burada bugün bir tarih yazıldı. Osmanlı döneminin Rekalar Kaza’sının merkezi olan Jirovnisa köyünü en son Kaymakam Cemal Paşa’nın 1912 yılında ayrılmasının ardından bölgeyi ziyaret eden ilk devlet büyüğü. Bu ziyaretten çok mutlu olduk” açıklamalarında bulundu.

Timebalkan.com