Sedat Peker suskunluğunu bozdu. Avukatı açıklama yaptı

Sedat Peker suskunluğunu bozdu. Avukatı açıklama yaptı

Sosyal medyada Türkiye'nin hakkında suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yakalama kararı çıkardığı Sedat Peker aleyhine yayınladığı videolar ile bilinen Cenk Çelik sokak ortasında silahlı saldırıya uğramıştı.

Saldırı Sedat Peker tarafından mı yapıldı diye merak edilirken Sedat Peker'in avukatı aracılığıyla bir açıklama yaptığı görüldü.

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın konu hakkında müvekkili ile facetime üzerinden yaptığı görüşmeyi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla duyurdu.

Peker'in açıklaması şöyle oldu.

“Bugüne kadar sosyal medyada çoluk -çocuk, genç-yaşlı birçok kişi şahsıma hakaret videoları yayımlamaktaydı.Hiçbirine karşı tek karşı eylemde bulunmamışken, bıçak sırtında yaşadığım bu anda, böyle bir cinayeti işlettiğimi düşünmek en basit tanımıyla safdillik olur. Bazı güçler tarafından öldürülmem amaçlanırken,yakınlarıma saldırılar düzenlenirken,bana hiçbir fayda sağlamayacak bu tip bir cinayetle ilişkilendirilmem asla mümkün değildir.

Bugün,yakınımda olduğu bilinen Seyfi Gedikli isimli arkadaşın ana-babasının ve kızlarının kaldığı evin kapısına silahla ateş edildi.Bana sevgi besleyen insanları yıldırma amacıyla yapılan kriminal çalışmalar devam etmektedir.

Dijital tecrit altında iken bu yönde komplolara başvurmak asla onurlu bir davranış değildir.”

Sayın Sedat Peker ile yaptığım görüşmenin kamuoyunu yakından ilgilendirdiğini düşünerek paylaşmak isterim.

Kaynak: Gerçek Gündem