Sanat dünyasının acı kaybı Ünlü Sanatçı hayatını kaybetti..

Sanat dünyasının acı kaybı Ünlü Sanatçı hayatını kaybetti..

Sanat dünyası ünlü bir ismin ölüm haberiyle sarsıldı..

Henüz 61 yaşında olan Selma Gürbüz hayatını kaybetti. Acı haberi sevenleri sosyal medya üzerinden öğrendi. Konuyla ilgili de resmi bir açıklama yapıldı:

İstanbul Modern'in ünlü sanatçının ölüm haberini duyurduğu sosyal medya paylaşımında şu ifadeler kullanıldı:

"Sanatçı Selma Gürbüz'ü zamansız kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kırk yıla yaklaşan kariyerinde zamandan ve mekândan bağımsız, masallar ve mitlerle örülü yapıtlar ortaya koyan sanatçıyı, 'Selma Gürbüz: Dünya Diye Bir Yer' sergisi devam ederken kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Ailesi, sevenleri ve tüm sanatseverlere başsağlığı diliyoruz.

Serginin açılışında yaptığı konuşmada 'Benim için her sergi bir hesaplaşmadır' diyen Gürbüz'ü, kendi sözleriyle sonsuzluğa uğurluyoruz:

selma-gc3bcrbc3bcz01.jpg

'Yaptıklarımı izleyiciyle paylaşmak, dünyamı korkusuzca önlerine sermek tarif edilemez duygular verir bana ... Her sergi aynı zamanda yeni bir düşünce, yeni bir duygudur benim için. O bazen kendimi tısladı, çünkü kafamın içi hep doludur. Sonu gelmeyen bir doluluk ... Hiçbir sergimin oğlu olmadığını bilirim bu yüzden. Her seferinde yeni bir arayışla, yeni bir yutkunmayla, yeni bir sözleme ihtiyacı tıslayan… '"

Kaynak: TV100