MHP'de toplu istifa depremi tepki olarak partiden ayrıldılar

MHP'de toplu istifa depremi tepki olarak partiden ayrıldılar

Gelen son dakika haberine göre Tütün eylemlerine katıldığı için tutuklanan MHP'li meclis üyesi 'deprem' yarattı ve partide Peş peşe istifalar geldi..

MHP'de gündemi sarsan gelişme Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "yetki belgesi" almadan veya bildirimde bulunmadan tütün ticareti yapmayı yasaklamasına karşı Adıyaman ve Çelikhan ilçesinde düzenlenen protesto eylemlerine katıldıkları gerekçesi ile tutuklanan 10 ismin içinde MHP Çelikhan Belediye Meclis Üyesi Mustafa Sonkaya'nın da olduğu ortaya çıkınca partiden peş peşe istifalar geldi.


Konuyla ilgili olarak Gerçek Gündem Haber sitesi Mezopotamya Ajansı'nın duyurduğu bir haber yayınladı bu haberde Sonkaya'nın tutuklanmasının ardından MHP Çelikhan ilçe teşkilatından yükselen tepkilerle beraber peş peşe istifalar geldi ifadelerine yer verildi.Öte yandan tepki nedeniyle İstifa edenler arasından 2019 yerel seçimlerinde MHP'den Çelikhan belediye başkan adayı olan Abdurrahman Yaylagül de bulunuyor. Abdurrahman Yaylagül ile birlikte, MHP’den meclis üyesi seçilen Selim Tokgöz, il genel meclis adayları Mehmet Horuz, Mustafa Üzümcü, Mustafa Yaylagül ve Mehmet Sait Akgün’ün istifa ettiği gelen bilgiler arasında..

Haber: Gerçek Gündem'den alıntılanmıştır..