Merakla bekleniyordu! Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk'tan Yüz yüze eğitim tarihi

Merakla bekleniyordu! Okullar ne zaman açılacak? Bakan Selçuk'tan Yüz yüze eğitim tarihi

Türkiye'de okullar ne zaman açılacak sorusuna Milli Eğitim Bakanından Dikkat çeken bir cevap geldi... İşte ayrıntılar

Son 1 yıldır korona salgını sadece iş dünyasını değil eğitimi de olumsuz anlamda etkiliyor. Eşi benzeri görülmemiş bir kabus yaşayan dünya tek umudunu aşıya bağlamış durumda. Salgının bir an önce kontrol altına alınmasını bekleyenlerin başında iş dünyası kadar öğrencilerde gelmekte. Çok sayıda öğrenci okul sıralarından uzak kalmak zorunda kaldı. Bu sıkıntı hız kesmeden devam ederken Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanından dikkat çeken açıklamalar geldi...

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir Türkiye'de yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Salgın nedeniyle yüz yüze eğitimin aksadığı ülkelerden birisi olan Türkiye'de yüz binlerce öğrenci evden eğitim görmekte...

Bu konu özellikle öğrenciler tarafından eleştiriliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salgın döneminde eğitim hakkında merak edilen konuları CNN Türk’te değerlendirdi ve herkesin merak ettiği sorulara yanıt verdi..
 
Şu an açılsın noktasında ciddi bir beklenti var ama bizim baktığımız yer Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde Kabine'nin alacağı kararlara bağlı diyen Bakan Selçuk sözlerine şu şekilde devam etti. '' Biz aslında çok kontrollü gittik. 15 Şubat'ta okulların açılması ile ilgili ilke kararı var. 15 Şubat'tan 10 gün önce net bir tablo karşımıza çıkar. Türkiye'deki durumun akışı nasıl diye baktığımızda bizim okulları açma hazırlığımız ve salgın seyrinin olduğunu düşünüyoruz ''ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk ayrıca açıklamalarının devamında şunları kaydetti: Dünyada tüm sınıfların aynı anda tam zamanlı okula gitmesinin pek mümkün olmadığını görüyoruz. Küçük yaşlarda riskin daha az olduğunu görüyoruz. Yine kademeli bir sistem ile başlatabiliriz. Küçük yaşlarda riskin daha az olduğunu görüyoruz. Salgının seyrine göre senaryolarımız var.

İSTEĞE BAĞLI YÜZ YÜZE EĞİTİM Mİ OLACAK?


Salgınla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk : Henüz daha tümüyle kontrol altında olan bir hadise yok. Evinde hastası olan aileler ve çocukların tümünü aynı potada değerlendiremeyiz. Böyle bir seçeneğe her zaman açığız. ifadelerini kullandı...

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorularının en çok sorulduğu bir dönemde Bakan Selçuk'un bu açıklamaları gündeme oturdu..