Memur ve Emekli Maaşları ile ilgili ilk bilgiler sızdı...Maaşlara yeni zam

Memur ve Emekli Maaşları ile ilgili ilk bilgiler sızdı...Maaşlara yeni zam

Hürriyet Gazetesi'nin iktidara yakın isimlerinden Abdülkadir Selvi bugünkü köşe yazısında Memur ve emekli maaşları ile ilgili gelişmeleri hükümetten önce duyurdu. Emekli ve memur maaşlarına yeni zam geliyor

Hürriyet Gazetesi'nin iktidara yakın yazarlarından Abdülkadir Selvi bugünkü köşe yazısında Memur ve emekli maaşları ile ilgili gelişmeleri hükümetten önce açıkladı. "Dünkü Kabine toplantısının birinci gündem maddesi, temmuz ayında memur ve emeklilere yapılacak zamlardı" diye başlayan yazısında Abdülkadir Selvi şu bilgileri paylaştı.

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARINA NE KADAR ZAM YAPILACAK?

Dünkü Kabine toplantısında Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan kapsamlı bir sunum yaptı.

1- En düşük memur maaşı 22 bin TL’ye çıkıyor. Buna göre öğretmen, doktor, hemşire, polis, mühendis aylıklarına kademeli olarak artış yapılacak.

236061.jpg

2- Kademeli artışlar yapılacak. Bir yüzde artış, onun üzerine ise seyyanen bir zam yapılacak. Örneğin yüzde 25 artı 7 bin, yüzde 25 artı 8 bin artış olacak.

3- Memur ve emeklilerin maaş zammı için yarın açıklanacak olan enflasyon oranı bekleniyor. 6 aylık enflasyonun yüzde 18 civarında olması öngörülüyor. Böylece enflasyon artı refah payı artışı yapılacak.

OCAK AYINDA BİR ZAM DAHA YAPILACAK

Öte yandan emekli ve memur maaşlarına Ocak ayında yeni bir zam daha yapılacak. Yapılacak zammın ne kadar olacağı ise şimdiden büyük merak konusu olmuş durumda.