Her Gün Üsküp'teki Sokak Kedilerini Besliyorlar Kimileri Tepki Gösteriyor Onlar aldırmıyor

Her Gün Üsküp'teki Sokak Kedilerini Besliyorlar Kimileri Tepki Gösteriyor Onlar aldırmıyor

Birileri onlara tepki gösterse de.. Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te iki genç her gün sokak kedilerini besliyorlar. Anahtarlık sesini duyan kediler ise anında peşlerinden koşuyor..

Kuzey Makedonya'nın başkenti Üsküp'te çok sayıda sokak kedisi yaşıyor. Sokak kedilerine ise vatandaşlar vermiş olduğu mama ve su aynı zamanda da artık yiyeceklerle sahip çıkıyorlar.

Kimileri ise sokak kedilerine mama verilmesinden ve su verilmesinden rahatsız oluyorlar.

Üsküp'te hayvanlar için herhangi bir barınak yok. Bu da sokak kedilerinin ancak çevredeki vatandaşlar ve sakinler tarafından beslenmesini zorunlu kılıyor.

2 genç ise Yaklaşık 4.5 yıldır düzenli olarak sokak kedilerini besliyorlar. Hem kendi evlerinin bahçesindeki hem de çevredeki kedilere ellerinden geldiğince mama ve su veriyorlar.

Onlar mama dağıtırken bazı kişiler ise onlara mama vermeyin, evimizin etrafı kokuyor diyerek tepki gösteriyorlar.

Oysa onlar aldırış etmeden sokak kedilerine desteklerini sürdürüyorlar. Kedilerle iletişim kurma yöntemleri de çok ilginç.

Kedileri mama için çağırma yöntemleri ise anahtarlığı sallamak :) Kediler anahtarlık sesini duyunca bir anda mama için peşlerinden koşuyorlar.. Kedilere mama veren gençlerden biri olan Sadık Şimşek o görüntüleri youtube kanalından da paylaştı..

İşte Üsküp'ten iç ısıtan o görüntüler