Cumhur İttifakı'nda 23 Nisan krizi: MHP'li vekil Mustafa Şentop'a böyle isyan etti!

Cumhur İttifakı'nda 23 Nisan krizi: MHP'li vekil Mustafa Şentop'a böyle isyan etti!

Cumhur ittifakında kriz çıktı! MHP milletvekili tepki gösterdi! Tepkinin nedeni ise bakın neydi...

Dün gerçekleşen 23 Nisan Özel TBMM Oturumu Türkiye'de tartışmalara yol açtı. Yaşanan tartışma muhalif medyanın bile gündemine oturdu.
 

Gerçek Gündem'de yer alan habere göre : TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında, TBMM'nin açılışının 101. yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel gündemle toplandı.


Şentop günün mana ve önemine dair konuşmalarda bulunurken aynı zamanda bazı milletvikillerine de 23 Nisan'la ilgili konuşmaları adına söz verdi. Ancak Şentop'un bu konuşmalar için tanıdığı süre MHP Milletvikili Mehmet Taytak'ın tepkisini çekti.

Türkiye İşçi Partisi milletvekiline sekiz dakikalık bir konuşma süresi verdiğini ve bu süre zarfında Cumhurbaşkanı'na ve Cumhur İttifakı'na hakaret edildiğini iddia eden Taytak, tepkisini Twitter hesabı üzerinden gösterdi ve Şentop'a şöyle seslendi:
 
Sayın Meclis Başkanı, böyle özel bir günde TBMM'nin kuruluşunun 101. yıldönümünde TİP'li bir milletvekiline 8 dakika söz vererek Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı'na hakaret ettirdiniz. Bu durumu kabul etmiyor ve itiraz ediyorum.

MHP'li vekilin tepki içeren  mesajındaki paylaşım şu şekildeydi:

294130-1080x975.jpg

Mustafa Şentop'un nasıl bir yanıt vereceği merak ediliyor...