Böylesi bir ilk olacak AK PARTİ'de düğmeye basıldı! Yarısından fazlası gidiyor bomba iddia!

Böylesi bir ilk olacak AK PARTİ'de düğmeye basıldı! Yarısından fazlası gidiyor bomba iddia!

Türkiye gazetesi bugün çarpıcı bir iddiayı sayfalarına taşıdı. İddiaya göre büyük revizyon geliyor..

Yerel Seçimde bir çok Büyükşehir Belediyesini kaybeden AK PARTİ'de yeniden atağa çekti. Kongrelerini yapmaya başlayacak olan partide kapsamlı bir değişim gerçekleşecek. Yönetimin yarısının değişmesi bekleniyor. Çok sayıda haber sitesinin son dakika olarak servis etmiş olduğu haberde kritik detaylar ortaya çıktı! İşte Sıcak gelişmenin ayrıntıları...

Uzun bir süredir AK PARTİ'de revizyon konuşuluyordu. Gelen son dakika bilgisine göre büyük değişiklik yolda. Konuyla ilgili bütün gelişmeyi partiye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi duyurdu. Gazete haberinde Şubat sonuna kadar AK PARTİ Bütün il kongrelerini tamamlayacak bilgisine yer verdi.

Yapılacak kongrelerde çok sayıda il başkanı ve ilçe başkanının değiştirileceği konuşuluyor. Olası bir seçim öncesi AK PARTİ büyük bir yenilenme sürecine girecek. Bölgesinde sevilen ve güçlü isimlerin iş başına getirilebileceği iddiaları ise kulislerde dolaşıyor.

Kulisler bu bilgilerle sallanırken Türkiye gazetesi bütün gelişmeleri sıraladı. İşte Ankara Kulislerini hareketlendiren büyük değişim başlıyor iddialarının ayrıntıları...

Koronavirüs sebebiyle büyük kongre sürecinin kesintiye uğradığı AK Parti'de şubat sonuna kadar bütün il kongrelerinin tamamlanması, 7'nci olağan büyük kongrenin ise ramazan öncesinde, nisan başında yapılması hedefleniyor. AK Parti kulisleri de bu takvime bağlı olarak yeniden hareketlendi.

Kulislerde, AK Parti genel merkez yönetiminin en az yarısının değişeceği, kabine değişikliğinin ise büyük kongre süreci ile eş zamanlı yapılabileceği konuşuluyor.

AK PARTİ MKYK'NIN EN AZ YARISININ DEĞİŞMESİ BEKLENİYOR


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kongre sürecinin başında, 'dinamik, aktif ve motivasyonu yüksek kadrolar oluşturulması' yönündeki talimatı doğrultusunda partideki değişim hamlesi ilçe teşkilatları ile başladı, il kongreleri ile devam etti. Bugüne kadar teşkilat yönetimlerindeki değişim oranı yüzde 65'e ulaşırken aynı stratejinin genel merkez yönetiminde de uygulanacağı belirtiliyor. AK Parti'yi 2023 seçimlerine taşıyacak kadronun büyük kongre ile belirleneceğine dikkat çeken parti kaynakları, partinin en yetkili organı olan MKYK'nın en az yarısının değişmesinin beklendiğini dile getiriyor. Kulislerde, uzun zamandır 'gündemden kalkan' kabine değişikliğinin ise, büyük kongre süreci ile eş zamanlı olabileceği değerlendirmesi yapılıyor.


GÖZLER İSTANBUL'DA


Öte yandan İstanbul teşkilatlarında büyük bir değişikliğe imza atan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın il başkanı Bayram Şenocak ile yola devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir değerlendirme yapmadığı, ancak kurmayları ile yaptığı bir toplantıda 'Şenocak'ın çalışmalarını beğendiğini' söylediği öğrenildi. AK Parti'de İstanbul il kongresinin 26 Şubat'ta yapılması planlanırken bu şehirde 12 ilçe başkanı ile yola devam etme kararı alındı, 20 ilçe başkanının yerine ise yeni isimler atandı. Ankara il kongresinin İstanbul kongresinden önce yapılacağı ve il kongrelerinin 26 Şubat'taki İstanbul kongresi ise tamamlanacağı belirtiliyor.


BÜYÜK KONGRE, NİSAN BAŞINDA


Türkiye gazetesinin haberine göre, büyük kongrenin ramazan ayı başlamadan hemen öncesinde 3 veya 4 Nisan'da yapılabileceği, hazırlanan yeni kongre takviminin MKYK'da yapılacak değerlendirmeden sonra netleşeceği ifade ediliyor. Parti kaynakları, koronavirüs salgınındaki gelişmelere bağlı olarak, takvimin yeniden değişikliğe uğrayabileceğini de dile getiriyor.

Türkiye Gazetesi