Bomba İddia! CHP ve İyi Parti Ayrılacak.. HDP adayları ise CHP'den seçime girip...

Bomba İddia! CHP ve İyi Parti Ayrılacak.. HDP adayları ise CHP'den seçime girip...

Türk siyasetinde taşlar yerinden oynadı. Bomba etkisi yaratan bir iddia ortaya atıldı. Ali Babacan - Ahmet Davutoğlu - Meral Akşener 3.ittifak kuracak. HDP'liler CHP listesinden seçime girecek ve...

HDP'nin kapatılması durumunda bomba bir iddia ortaya atıldı. HDP'liler CHP listesinden aday olacak ve İyi Parti böyle bir ittifak içerisinde yer almayarak Merkez sağda 3.bir ittifak kuracak.

Bu ittifaka ise İyi Parti - Deva Partisi - Gelecek Partisi ve Demokrat Parti ile Saadet Partisi gibi partiler katılacak..

HDP kapatılırsa da HDP'liler CHP listesinden aday olacak.. Olası bir erken seçimde HDP yeni bir parti kursa bile seçime katılması mümkün gözükmüyor.

Yapılacak yeni düzenlemelerle mecliste hülle yöntemiyle grup kurulsa bile seçime yeni partilerin katılmasının engellenmesi düşünülüyor.. 

Bu kapsamda HDP'liler tek çözüm olarak CHP listelerinden aday olacak. Seçim sonrasında ise istifa ederek kendi partilerini kuracaklar.

Ancak başka bir bomba iddiaya göre ise TÜM HDP'lilere siyasi yasak gelecek ve HDP'lilerin siyaset yapması engellenecek..

Hangi iddia gerçek olacak bilinmez ama Ankara'da gündemin oldukça yoğun olduğu kesin..