Bill Gates yine zırvalamaya başladı! Dünyayı Bekleyen Yeni Tehlikeyi Açıkladı!

Bill Gates yine zırvalamaya başladı! Dünyayı Bekleyen Yeni Tehlikeyi Açıkladı!

Yaptığı açıklamalarla gündemden düşmeyen Bill Gates yine gündeme oturan bir çıkış yaptı. Açıklamalarına tepki yağdı.

Dünya 1 yıldır koronavirüs belasıyla uğraşırken Milyarder iş adamı Bill Gates tepki çeken bir açıklama yaptı.

Yaptığı açıklamasına herkes tepki gösterdi. Dünyayı bekleyen yeni tehlikeyi açıklayan Bill Gates bakın bu kez neler zırvaladı.

Microsoft'un kurucusu olan Milyarder iş adamı Bill Gates İngiltere Merkezli BBC Türkçe'de haber oldu, Yayınlanan bu haberde Bill Gates koronavirüs(Covid-19) salgınından kurtulmanın, iklim değişikliğine kıyasla "çok daha kolay olduğunu" iddia etti.

Bill Gates'in tepki çeken açıklamaları şu şekilde oldu. 

"Pandemi sona erecek. Çünkü inanılmaz aşılar bulundu. Şimdi bu aşıları yaygınlaştırmaya ve yeni varyantlara uyarlama çalışıyoruz. İklim değişikliğine kıyasla bu çok daha kolay. Maalesef, iklim değişikliği bu yüzyılın sonunda, her yıl beş kat daha fazla ölüme neden olacak.

"Fiziki ekonominin tümünde yenilikçiliğe ihtiyacımız var. Çelik fabrikalarını, çimento fabrikalarını, elektriği ve ulaşımı değiştirmemiz gerekiyor. Sıfıra (karbon emisyonuna) ulaşmayı başarırsak bu, insanlığın şimdiye kadar başardığı en muhteşem şey olacak. Fiziki ekonominin tarihine bakınca, gelecek 30 yılda başaracağımız dönüşümlere benzer bir geçişi sağlayamadık. Bunun emsali yok."

"Bunun için bir dizi yeniliğe gerek var. Öncelikle hükümetlerin bir Ar-Ge bütçesi olması gerekiyor. Sonra bu yenilikleri laboratuvardan alıp taşıyacak, yüksek risk içermesine rağmen destekleyecek bir sermaye girişimi gerekiyor. Büyük şirketlerin ortaklığı ve bu ürünleri satın alarak, hacmi artırıp fiyatları düşürecek birilerinin olması gerekiyor."

Evet Bill Gates'in tepki çeken açıklamaları bu şekilde. Dünya korona belasından kurtulmanın yollarını ararken Bill Gates neden bunu yapıyor?

Her söylediği olan olan Bill Gates bu açıklamalarıyla yine herkesi kızdırdı. Korona başladığı günden itibaren tepkilerin odağında olan Bill Gates bu açıklamalarıyla yine uzun süre konuşulacağa benziyor.

Tepkilere rağmen Bill Gates susacağa pek benzemiyor.

İlgili Haberler