Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisi dağılmaya başladı toplu istifa sonrası bina boşaltıldı

Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek partisi dağılmaya başladı toplu istifa sonrası bina boşaltıldı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi'nde istifa depremi. Toplu istifa sonrası parti binası boşaltıldı.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi'nde istifa krizi yaşanıyor. Partinin Sakarya il teşkilatı topluca istifa kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Gelecek Partisi İl Başkanı Ender Serbes Genel Başkan olan Ahmet Davutoğlu'na ateş püskürerek taraf olmakla suçladılar.. 

Serbes, "Sayın Genel Başkan Ahmet Davutoğlu istediği kadar hukukun üstünlüğüne, adam kayırmacılığı yapılmayacağından, ileri demokrasiden dem vursun. İştir kişinin ayinesi, lafa bakılmaz. Şunu gördük ki haksızlığı kendisine yakın olanlar yaptığında adil değil, taraf olmaktadır diye isyan ederek istifasını sundu..

Açıklamasında oldukça sert ifadeler kullanan Gelecek Partisi Sakarya il Başkanı Ender Serbes şunları kaydetti: Türkiye’de zaten adam kayıran, adaleti hiçe sayan, halkı yanıltan partiler var. Bunlardan bir tane daha sıfırdan inşa etmenin vatana, millete zaman ve enerji kaybettirmenin bir anlamı olmadığına inandığımızdan Sakarya teşkilatı olarak bizler görevlerimizden ve partiden istifa ediyoruz” ifadelerini kullanarak Gelecek Partisi'nden ayrıldıklarını açıkladı...