Ahmet Davutoğlu'ndan şok etkisi yaratacak Erdoğan açıklaması! Sözleri büyük tepki çekti

Ahmet Davutoğlu'ndan şok etkisi yaratacak Erdoğan açıklaması! Sözleri büyük tepki çekti

Geçmişte AK PARTİ Genel Başkanlığı yapan Davutoğlu son açıklamasıyla herkesi şaşkına uğrattı.

AK PARTİ'de Genel Başkanlık ve Başbakanlık görevlerinde bulunan daha sonra kurduğu partiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a muhalif olan Ahmet Davutoğlu Karar TV adlı youtube kanalına yaptığı açıklamalarla şimşekleri üzerine çekti.

Davutoğlu yaptığı açıklamalarla sosyal medyanın gündemine otururken çok sayıda kullanıcı tepki gösterdi.

Geçmişte Erdoğan için canını verecek durumdaydın şimdi ne oldu da bu sözleri ediyorsun diyen çok sayıda AK PARTİLİ Davutoğlu'na isyan etti.

Davutoğlu peki tepki çeken açıklamalarında neler söylemişti?

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, "Sayın Erdoğan'ı buradan uyarıyorum, aklı başında herkesi uyarıyorum. Bundan sonraki ilk aşamada Erdoğan da tasfiye edilecek ve muhafazakarların bir daha başı dik dolaşamayacakları tarzda otoriter rejim kurulacak" açıklamasında bulunarak şok etkisi yaratan ifadeler kullandı.

Kimse neyi kast ettiğini anlayamazken çok sayıda vatandaş Davutoğlu'nun açık açık ne demek istediğini anlatması gerekir diyerek tepki gösterdiler.

Davutoğlu hükümete muhalif olarak bilinen Karar gazetesinin youtube yayınında yapmış olduğu  açıklamalarda aynen şunları dile getirdi. İşte Gündem yaratan o açıklamalar...

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle oldu:

Erdoğan, şu an vesayet altında. 28 Şubat artıklarının vesayeti altında. Uyarıyorum, yakında Sayın Erdoğan da tasfiye edilecek. 

Sayın Erdoğan bir yol ayrımında. Cumhur İttifakı’yla seçim kazanması çok zor. Reformlar diyor. ‘Sakın reformlardan bahsetme, sen bizim eserimizsin’ diyor. Erdoğan’a uyarı niteliği taşıması burada. Türkiye’de siyasi denklemi Gelecek Partisi değiştirmiştir.


Erdoğan'ın ilkesel bir siyaset anlayışı yok. Konjonktürel olarak hareket ediyor. Gelecek Partisi'nin önünü diğer aktörlerle birlikte engellemeye çalışıyorlar. Diğer partilerin önünde bir engel yok ama Gelecek Partisi engelleniyor.

Sayın Erdoğan’a benzer bir darbe teşebbüsü olsa yarın yanındaki herkes terk eder, ben orada olacağım, arkadaşlarım da orada olacak. 15 Temmuz’da Selçuk Özdağ Başbakanlık’taki Çankaya’daydı. Ama bugün yanında görünenlerin çoğu ertesi gün kuracakları dikta rejiminin hayalini kuracaklar. Sayın Erdoğan’ı uyarıyorum.

Bahçeli Sayın Akşener’e ikide bir de ‘Evine dön’ diyor. Evine dönse sayın Erdoğan’a karşı eli güçlü olacak. Sayın Erdoğan da yaptığı temaslarla, ‘Ben alternatif oluşturabilirim’ diye Bahçeli’ye mesaj veriyor. Yarın seçim geldiğinde halk fakirleşme için kimi suçlayacak? Bahçeli, ‘Ben değilim’ diyecek.

Bir adam her gün ‘Cumhur İttifakı devam edecek’ diyorsa önce kendini inandırmaya çalışıyordur.
 
Şu an erken seçim şartları var ama hukuksal olarak zor. Her şey Cumhurbaşkanı'na endekslendiği için."