5 Farklı Uzman yorumladı. Altın fiyatlarında ne bekleniyor? Fiyatlar yükselecek mi?

5 Farklı Uzman yorumladı. Altın fiyatlarında ne bekleniyor? Fiyatlar yükselecek mi?

Altın Fiyatları daha ne kadar yükselebilir? Konuyla ilgili 5 farklı uzman değerlendirmelerde bulundu ve altın fiyatlarıyla ilgili bilgiler verdiler. Altın fiyatlarında ne olabilir?

Kuşkusuz Altın çok sayıda yatırımcı için güvenli limandır. Son zamanlarda en çok değer kazanan yatırım araçları arasında altın geliyor

Herkesin merak ettiği bir detaysa altın fiyatlarının daha ne kadar yükselip yükselmeyeceği sorusudur.  Konuyla ilgili 5 farklı uzman değerlendirmelerde bulundu.

Altın Fiyatlarıyla ilgili bilgiler verdiler... 

İşte Güncel bilgiler

Altın fiyatları yıl sonunda ne kadar olur merak edilirken, bazı vatandaşların altına yatırım yapmak için kredi çektiği haberleri gelmeye başladı. Aşı haberleri ile belirsiz durumda olan altın fiyatları 2021'de ne kadar olacak herkesin merak ettiği bir konu oldu. Yatırımcılar uzmanların altın fiyatları değerlendirmelerinden yola çıkarak, altına yatırım yapılır mı araştırması yapıyor. İşte uzmanların ve analistlerin yaptığı altın tahminleri...

Philip Futures Pte Kıdemli Emtia Müdürü Avtar Sandu altın yorumunda;**


"ABD'de seçimlerin tamamlanması ve aşı çalışmalarında kaydedilen aşama dikkate alındığında merkez bankaları kitlesel aşılama ve teşviklerin etkilerini acil bir perspektifle değerlendirmeyecektir. Düşük getiri ve negatif reel faizler bir süre daha devam edeceğinden bu durum altını uzun vadede destekleyecek" dedi.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler'in bildirdiği altın tahmini;


"İngiltere'de kullanılmaya başlanan Pfizer-BioNTech aşısına ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından onay verilebileceği beklenmesi ons altın tarafında kar satışlarına neden olsa da ABD'de bir öncekinden biraz daha fazla yeni teşvik paketinin gündeme gelmesi ve hızlı bir şekilde artmaya devam eden koronavirüs vakalarının kısıtlama endişelerini beraberinde getirmesi değerli maden için destekleyici unsurla olabilir. Bu kapsamda, değerli madenin 1.850 desteğinin üzerinde tutunarak tekrar 1.875 seviyesine hareket edebileceğini düşünüyoruz." açıklaması yapıldı.

Gedik Forex'ten gelen altın yorumu;
"Teşvik paketi içinse ABD Hazine Bakanı Mnuchin, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye 916 milyar dolarlık destek paketi teklifi sunduğunu söyledi. Geçtiğimiz hafta sunulan, 908 milyar dolarlık tekliften daha büyük bir paket olduğu görülüyor. İlerleyen günlerde, aşı ve paketle ilgili gelişmeler altının seyri açısından önemli olacaktır. Bugün için açıklanacak ikincil düzey ABD verileri var. Ons altın için 1854 - 1848 – 1841 dolar destek noktaları, 1867 - 1872 - 1876 direnç noktaları. " denildi.

InvestAZ Yatırım'dan gelen altın yorumu ise şöyle oldu;
"Güne 1.871 seviyesinden başlayan değerli metal şu saatlerde seviyelerinde fiyatlanıyor. Ons Altının güne satıcılı başladığını izliyoruz. Endeks için ilk destek 1.852 seviyesi olarak takip edilebilir." denildi.

UZMANDAN GÜNCEL ALTIN GRAFİĞİ
Yeni haftaya yükselişle başlayan gram altın fiyatları 467 lira civarinda işlem görüyor. 2021'de altın fiyatları ne olacak merak eden yatırımcılar, altın grafiği yorumlarını araştırıyor. Özel Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk güncel altın grafiği paylaşarak, güncel altın beklentisini aktardı. Baştürk açıklamasında, "Yükselişler satış fırsatı görüşüm devam ediyor. 473 direncinden yine bir baskı yaşıyor. Kısa vadede 473/474 önemlidir. 200 günlük ortalamamız 423'te..." ifadesini kullandı.

Kaynak: Mynet.com