Üsküp Haber Kurucusu Sadık Şimşek'ten Türkiye Muhalefetine Sert eleştiri

Üsküp Haber Kurucusu Sadık Şimşek'ten Türkiye Muhalefetine Sert eleştiri

Üsküp Haber Kurucusu Sadık Şimşek katıldığı AK PARTİ'nin panelinin ardından Türkiye muhalefetini sert bir şekilde eleştiren bir yazı yazdı.. İşte o yazı

Muhalefet Laf Salatası yaparken AK PARTİ Tam gaz çalışıyor!

Üsküphaber.com / Sadık Şimşek - İnstagram : www.instagram.com/gidilesinet

Cumhuriyet Halk Partisi ; Ben bu ülkenin kurucu partisiyim der durur yıllarca.. Bununda ekmeğini yemiştir bugüne dek.

Kuşkusuz yemeye devamda edecektir. HDP'yi eleştirmeyeceğim. Türkiye içerisinde dahi etkinlik yapmakta zorlanan bir parti Makedonya gibi Milliyetçi damarın olduğu bu topraklarda etkinlik yapması zaten pek hoş karşılanmaz. MHP'yi de eleştiremem çünkü onlardan en azından birileri geliyor ziyaret ediyor Üsküp'ü ve Makedonya'nın diğer kentlerini.

İyi Parti daha henüz çok ama çok yeni onlarında açılması imkansız gibi yurt dışına hemencecik.

Ama kimse kusura bakmasın CHP'nin elimden çekeceği var.

Eleştireceğim. Eleştirmek zorundayım. Bu nasıl bir muhalefettir ki böyle işleri güçleri laf salatasından başka bir şey değil.

AK PARTİ kurulduğu günden bugüne dek iktidar oluyor.

Peki CHP'nin başındaki zat 8 seçimi kaybetmiş birisi olarak hiç sormuyor mu kendisine acaba biz nerede yanlış yapıyor ve nerede hata yapıyoruz diye.

Sorsunlar bir zahmet.

Soramıyorlarsada cevabı ben vereyim.

AK PARTİ sadece seçim zamanı değil her dönem Anadoluyu karış karış gezip halkın sorunlarını dinliyor.

Köy köy dolaşıp vekiller varlıklarını hissettiriyor.

Çeşme'de tatil yaparken sayısız CHP yöneticisiyle karşılaşmış birisi olarak ifade edeyim ki CHP plajları doldururken AK PARTİ sahaları boş bırakmıyor.

Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün askeri eğitimini tamamladığı Makedonya'da peki CHP herhangi bir faaliyet yürütüyor mu ?

Ben görmedim. Göremedim.

Ama AK PARTİ öyle değil AK PARTİ seçimden öncede seçimden sonrada vakit çalışma vaktidir diyerek Makedonya'da faaliyetlerini yürütüyor.

Pırıl pırıl gençler Salih Utaş,Mustafa Şanverdi ne bileyim şimdi isim saymaya gerekte yok. Sahada olan yüzlerce isim var Makedonya'da. 

Anlatmaya aslında gerekte yok.

Dün Bushi Hotel'de Başbakan yardımcısı Fikri Işık'ın danışmanı Yahya Coşkun bir panel düzenledi ve AK PARTİ'nin icraatları ve Türkiye'nin Dünya üzerindeki son dönemdeki yükselişini anlatan bir konuşma yaptı.

Genci yaşlısı doldurmuş durumdaydı paneli.

Ayrıntılara girmeyeceğim girmeye gerekte yok. Ama anladım ki AK PARTİ bu işi çok iyi biliyor. Ama Cumhuriyeti biz kurduk diyen parti ise kurucu liderlerinin askeri eğitim gördüğü Makedonya'da faaliyet yürütmeyecek kadarda siyasetten çakmayacak bir ruh hali içerisindeler.

Bugün Üsküp'ün sokaklarında Recep Tayyip Erdoğan'ın resimleri asılıyorsa dükkanlara veya evlerin camlarına bunun tek bir nedeni var. Oda AK PARTİ'nin yurt içi ve yurt dışında propaganda konusunda çok başarılı bir teşkilata sahip olmasındandır.

CHP'nin akıllı binasında oturan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan ümidi kesmiş birisi olarak Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'ye yönelik bir eleştiri olarak kabul edin bunu derim Ey CHP'liler. Ne diyelim CHP'nin liderliğine adım adım koşan Muharrem İnce umarım bu çağrıya kulak verip siyaset nasıl yapılır öğrenir.

Aksi takdirde CHP bırakın 24 Haziran 2018'i - 24 Haziran 3018'de bile iktidarı görmez ve göremeyecektir de...