Otomotiv devi iflasın pençesinde. Kimse tahmin bunu etmiyordu

Otomotiv devi iflasın pençesinde. Kimse tahmin bunu etmiyordu

Tayvanlı elektronik şirketi Foxconn'dan vadettiği bir yatırımla ilgili bir anlaşmazlığı çözememesi üzerine ABD'li elektrikli kamyon üreticisi Lordstown Motors iflas koruması başvurusunda bulundu ve şirketi resmen satışa çıkardığını duyurdu.

Dünya çapında ünlü şirketlerin iflas haberleri devam ediyor. Son olarak, ABD'li elektrikli kamyon üreticisi Lordstown Motors, Tayvanlı şirket Foxconn ile yaşadığı anlaşmazlık nedeniyle iflas koruması başvurusunda bulundu. Şikayetler arasında dolandırıcılık ve yatırım anlaşmasına uymama da yer alıyor. Bu gelişmeler, iş dünyasında büyük bir endişe yaratıyor ve gelecekte neler olacağı merak konusu.

Yeniakit'in haberine göre, dünyaca ünlü dev şirketlerin iflas haberleri peş peşe geliyor.


Son olarak dünyaca ünlü otomotiv devinden kötü haber geldi. Bu kez gerçekleşen iflas ise tedarik sıkıntısından kaynaklı değil.

ABD'li elektrikli kamyon üreticisi Lordstown Motors (RIDE.O) Tayvanlı şirket Foxconn'dan vadettiği bir yatırımla ilgili bir anlaşmazlığı çözememesi üzerine Salı günü iflas koruması başvurusunda bulundu ve kendini satışa çıkardı.

window-5823692-1280.jpg

İflas mahkemesine yapılan bir şikayette Lordstown, elektronik şirketini dolandırıcılık yapmakla ve elektrikli araç üreticisine 170 milyon dolara kadar yatırım yapma anlaşmasına uymamakla ve bir dizi sözü tutmamakla suçladı.

Foxconn daha önce anlaşmanın bir parçası olarak Lordstown'a yaklaşık 52,7 milyon dolar yatırım yapmıştı.


Lordstown, Foxconn'un söz verdiği gibi ek hisse satın almakta tereddüt ettiğini ve elektronik üreticisini araç geliştirme planlarında işbirliği yapma konusunda yanılttığını iddia ediyor.