Nagehan Alçı Görevden Alınan Melih Bulu'nun Hangi Ülkeye Gideceğini Yazdı!

Nagehan Alçı Görevden Alınan Melih Bulu'nun Hangi Ülkeye Gideceğini Yazdı!

Bomba iddia.. Nagehan Alçı görevden alınan Boğaziçi Üniversitesi rektörü Melih Bulu'nun Kuzey Makedonya için temaslara başladığını iddia etti..

Göreve geldiği günden itibaren protesto edilen Melih Bulu Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle görevden alındı.

Görevden alındıktan sonra büyük bir sessizliğe bürünen Melih Bulu hakkında gündemi sarsacak bir iddia ortaya atıldı.

Habertürk yazarlarından Nagehan Alçı'nın yazısını haberleştiren Gerçek Gündem adlı haber sitesi Melih Bulu'nun Kuzey Makedonya'ya yerleşeceğini iddia etti:

Buna göre: Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, 'Melih Bulu’ya devlet başka bir görev mi verecek?' başlığıyla yayımlanan yazısında 2 Ocak'ta AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan ve 15 Temmuz'da görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun 'sırra kadem basmış durumda olduğunu' söyledi.

"Nerede olduğunu, ne yaptığını bilen yok ama hakkında rivayet çok. Devlet tarafından korunduğundan, yeni bir görev verileceğine kadar iddialar muhtelif" diyen Alçı, şöyle devam etti:"Ben size işin aslını söyleyeyim… Bulu’nun morali tahmin edildiği üzere çok bozukmuş, Türkiye’den ayrılmayı düşünüyormuş. Türkiye dışında bir üniversiteye gitmek için temaslarda bulunuyormuş. Büyük olasılıkla kökenlerinin dayandığı Makedonya’ya gidecek ve bir Makedon üniversitesinde ders verecekmiş. Yani Bulu’ya devlet tarafından verilen yeni bir görev söz konusu değil."

Kaynak: Habertürk - Gerçek Gündem