Milyonlarca emeklinin maaşında yeni yükseliş! Beklenen Açıklama yapıldı ödemeler artıyor

Milyonlarca emeklinin maaşında yeni yükseliş! Beklenen Açıklama yapıldı ödemeler artıyor

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren artışla ilgili son bilgiler gelmeye başladı. Maaşlarda artış olacak

Emeklilerin uzun bir süredir beklemiş olduğu zam sonunda geldi. Ancak çok sayıda emekli bu zamdan pek hoşnut olmadı. Artan enerji fiyatları ve gıda fiyatlarındaki yükseliş emeklilerin yaşam mücadelesini zorlaştırıyor.

Çok sayıda emekli maaşımı aldıktan sonra kirayı ve faturayı ödüyorum sonrasında markete gidecek param kalmıyor eleştirisinde bulunuyor.

Bir çok emekli ise maalesef yeniden çalışmak zorunda kalıyor.

TV100 ise emekli maaşlarıyla ilgili yapılan artış hakkında bir haber yayınladı. Yayınlanan haberde en düşük emekli maaşlarının ne kadar olacağı konusunda da bilgi verildi. İşte Emeklileri ilgilendiren gelişmenin tüm ayrıntıları.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından Temmuz ve Aralık dönemine ilişkin açıklanan yüzde 8.36'lik enflasyon oranı ile memurlar ve memur emeklileri 4.36 enflasyon zammı almaya hak kazanmıştı. Ayrıca memur ve memur emeklileri, yüzde 3 olarak sözleşme zammı da alacak ve toplam zam miktarı 7.36 olacak.

Emekli maaş farkları ne zaman yatırılacak?

Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri, zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

En düşük memur maaşı ne kadar?

En düşük memur maaşı 3 bin 812 liradan 4 bin 92 liraya, en düşük emekli memur aylığı da 2 bin 814 liradan 3 bin 21 liraya çıkacak.

İşçi emeklisi aylığı

İşçi esnaf ve çiftçi emeklilerinin maaşlarına ise yüzde 8,36 zam yapılacak. En düşük işçi emeklisinin aylığı 1335 liradan 1447 liraya yükselecek. En düşük esnaf emeklisinin aylığı 1627 liradan 1763 liraya çıkacak.

En düşük çiftçi emeklisinin aylığı ise 1534 liradan 1662 liraya yükselecek.

Kaynak : TV100