Fatih Altaylı'nın Berat Albayrak iddiası yalan çıktı! Albayrak nerede Sabah gerçeği açıkladı

Fatih Altaylı'nın Berat Albayrak iddiası yalan çıktı! Albayrak nerede Sabah gerçeği açıkladı

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın nerede olduğu iddia ediliyordu. İddiaya Sabah yanıt verdi. Kavga çıkaracak sözler yayınlandı

İstifasından sonra uzun bir süredir ortalıkta görülmeyen Türkiye Cumhuriyeti eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın nerede olduğu merak ediliyor.

Fatih Altaylı bomba bir iddia ortaya atmıştı. İddiasına göre Berat Albayrak önce Trabzon'a gitmişti. Ardından İstanbul'a gelmiş ve özel bir uçakla Katar'a gitmişti.

Sonrasında ise İstanbul'a gelerek boğazda ofis arayışı içerisine girmişti. Berat Albayrak yeni bir şirket kurup ticaret yapacaktı. İddiaya göre faaliyet konusu danışmanlık olacak ve uluslararası yatırımlar konusunda hizmet verecekti.

Bu iddia medyada gündeme otururken Berat Albayrak'ın ailesine ait olduğu bilinen Sabah gazetesi zehir zemberek sözlerle yanıt verdi.

Albayrak'ın nerede olduğunu açıkladı.

Yazıda Habertürk yazarı Fatih Altaylı için ise oldukça ağır sözler vardı. Albayrak hakkındaki iddialar yalanlanırken Albayrak'ın nerede olduğunu açıkladılar.

İşte Sabah'da yayınlanan o zehir zemberek yazıdan detaylar

Fatih Altaylı'nın Berat Albayrak'la ilgili yazısına Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok sert bir dille cevap verdi.
Altınok'un yazısı şöyle:

VAY BE BERAT ALBAYRAK NERELERDEYMİŞ!
90'larda PKK'nın Bekaa kampında sofra kurduran, 28 Şubat'ta postal giyen, pandemideyse canlı yayında takacak kadar maske fetişizmi yapan Fatih Altaylı dün yine astral seyahate çıkmıştı...
 
Bir süre önce görevinden ayrılan Berat Albayrak'ın aynı anda nerelerde olabileceğine dair ortalıkta gezinen dedikoduları "kulis" diye köşesine koymuştu.

Maskeyi çıkardı ya, oksijen fazla gelmiş uçuyor, salladıkça sallıyordu...

Kimi "Amerika'ya gitti" diyormuş, kimi "Gitti ama geri geldi. Şimdi Bağlarbaşı'nda bir ofis tuttu orada çalışıyor" diyormuş. Hatta bu arada bir haftalığına özel uçakla Katar'a gittiğini söyleyenler de varmış.

Kaynağını soran olursa diye de yazısına, "Bana abi diyen bir AK Partili arkadaşım anlattı" notunu iliştirivermişti.


 
Bir taşla iki kuş...

Hayret.

Her türlü safsatayı köşesine taşıyıp peynir ekmek yer gibi itibar suikastı yapan Altaylı, nedense Berat Albayrak'ın İngiltere'ye gittiği dedikodusunu atlamıştı.

Belli ki, patronunun resmi yoldan İngiltere'ye milyar dolarlar götürdüğü meselesi yeniden hatırlansın istemiyor.


Neyse...

Hepsinden önemlisi, Berat Albayrak şimdi neredeymiş.
Evet, bütün FETÖ'cüler haftalardır sabah kalkar kalkmaz bu sorunun cevabını arıyorlar... Kampanyalar yapıyorlar, Altaylı'nın başlığına koyduğu "Nerede" sorusunu TT yapıyorlar.

Oysa cevap ortada.

Berat Albayrak ne yurt dışına çıktı ne Boğaz sırtlarında ofis arıyor ne de bir yere danışmanlık yapıyor...
Evinde, işinde gücünde kendi hayatına devam ediyor.

Sabah'da yayınlanan bu yazıya Habertürk yazarı Fatih Altaylı nasıl bir yanıt verecek merak konusu oldu. Zira yazıda oldukça ağır sözler söylendi.. Yazı kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girdi. Asıl Soru Albayrak bu iddialar hakkında ne düşünüyor?

Bir açıklama yapacak mı?

Herkesin en çok merak ettiği konu bu olsa gerek...