Muz Yedikten Sonra Kılçığını Sakın Atmayın Balla Karıştırıp Yerseniz O sorunu Geçiriyor.

Muz Yedikten Sonra Kılçığını Sakın Atmayın Balla Karıştırıp Yerseniz O sorunu Geçiriyor.

Meyveler arasında Muz belki de en çok sevilen meyvedir. Muzun en değerli yeri ise içerisindeki kılçık ve dışındaki kabuk! Hata yapıp ikisini de atıyoruz! Oysa yanlış...

Muz günümüzde fazlaca bulunan bir meyve. Bir çok tüketim alanı var. MUZLU pastalar muzlu kekler muzlu dondurmalar. Muzlu salatalar.. Başlı başına bile yenilse muz oldukça lezzetli bir meyvedir.

Potasyum deposu olan muzun birden çok faydası da bulunmakta.. Ancak muzun en faydalı yeri içerisinde bulunan kılçık kısmıymış aslında..

Ve uzmanlara göre bu kılçık kısmının asla atılmaması gerekiyor.. Peki Muzun kılçığının ne gibi faydaları bulunmakta?

Uzmanların açıklamasına göre Muz üzerinde yer alan ve genellikle kabukla birlikte soyulup ayıklanan ve sonrasında da çöpe atılan kılçıklar, aslında muz yiyebiliyor olmamızın en büyük nedenlerinden biridir.. 

Severek tüketmiş olduğumuz Muz, potasyum açısından oldukça zengin, çok sevilenen sağlıklı atıştırmalıklardan biri. Fakat kabuk kısmında bulunan ve soyduğunuzda ortaya çıkan tel tel şeklindeki kılçıklar zaman zaman muz yemeyi engelleyebilmektedir.. 


Muz yemek istiyorsanız eğer bu kılçıklar sizi sakın engellemesin. Doğamızda yetişen ve Hemen hemen her meyvede bulunan bu soymuk dokular, bütün meyvelerde aynı görevi görür ve oldukça faydalıdır. Bu yüzden uzmanlar neredeyse meyvenin kendisi kadar besin değeri olan bu kılçıkların soyulmadan yenilmesini önermektedir...

Peki Bu kılçıkları Balla karıştırırsak ne işe yarar?

Muzun Kılçığıyla birlikte balla karıştırılıp tüketilmesi durumunda erkeklerdeki isteksizlik sorununu ortadan kaldırdığı iddia ediliyor.

Antioksidan zengini olan Ballı Muz ayrıca Kansere karşı koruyucu kalkan görevi görüyor..

Bir ısıyan ve bir soğuyan havalara karşı da bu tarif sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirebilirsiniz..

Muzun Başka ne gibi yararları bulunur?

Bilim insanları tarafından faydaları araştırılan Muzun sağlığa yararları arasında kilo vermeye yardımcı olmak ve şişmanlığı azaltmak gibi yararları bulunur. Ayrıca Muzun bağırsak hastalıklarını iyileştirmek, kabızlığı gidermek ve dizanteri, anemi, artrit, gut ve böbrek ve idrar rahatsızlıkları gibi problemlere de iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca en sevilen meyvelerden birisi olan  Muz kadınlardaki adet problemleri ve yanıklara da yardımcı olabilmektedir..

Sivri Sinek ISIRIĞINA MUZ

Eğer Sivri sinekler tarafından ısırıldıysanız muz kabuklarını sivri sineklerin ısırdığı yere sürünüz bu acıdan kurtulursunuz :)))