Mantarı Domatesle Karıştırıp Yediğinizde O sorun önleniyor...

Mantarı Domatesle Karıştırıp Yediğinizde O sorun önleniyor...

Domates ve Mantar Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden. Ancak ikisinin birleştirilip yenilmesiyle şaşırtan bir yararı ortaya çıktı

Değerli Okurlar Öncelikle Merhabalar : Domates ve Mantar hakkında sizlerle değişik bir bilgi paylaşacağım. Öğrendiğinizde çok şaşıracağınız bir bilgi içeriyor bu bilgiler.

Genelde Mantar ve Domates Türk mutfağının vazgeçilmez iki lezzetidir. Bu iki sebze hemen hemen bir çok yemekte kullandığımız sebzelerdendir. Ancak bugün daha önce duymadığınız bazı bilgiler vereceğim. Hoşunuza eğer giderse sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir Mantar ve domatesle ilgili bu bilgiyi onlarla paylaşabilirsiniz..

Şimdiden iyi okumalar

Sizlerle Zaman zaman kendi tariflerimden paylaşıyorum. Ama bu tarifler çoğu zaman bir çok tarifçi tarafından da yayınlanmış olabiliyor.

Ama ben kendim doğal bir şeyleri karıştırarak yemek yapmasını daha çok seviyorum. Bu ne ya aşure mi bu diyebilirsiniz. Ama bazı karışımlar gerçekten daha farklı lezzetler ortaya çıkarabiliyor.

Örneğin bugün değişik bir lezzet oluşturdum.

Evde mantar vardı bir kaç adet de domates. Ne yapabilirim bunlardan ki dedim? İki yeşil biberi de yanına ekledim. Bir adet patatesi elbette unutmadım.

Devamında ise biraz Sucuk vardı.

Bundan yapılacak en güzel şey bunları ince ince doğrayıp kavurmak olur  dedim.

Ardından Önce Soğanları Doğradım. Ardından biberleri ve devamında mantarları ekledim. İnce İnce doğradığım patatesleri de ekledim. Üç kaşık tereyağında malzemelerimi kavurdum.

Ardından Üzerine Sucukları Ekledim.

ve Yarım çay bardağı Su döktüm. Ancak Suyun içerisine 1 kaşık acı biber salçası eklemiştim.

Bu harika yemek fokur fokur pişerken üzerine 3 adet yumurta ekledim. Ardından pişince direk servise hazır hale getirdim.

Arkadaşımın hemen sorduğu şey? Bu da ne böyle menemen gibi..

Evet ama oldukça farklı dedim. Ekmeği eline alıp birazcık üzerine sürdüğünde tadına doyamadı. Afiyetle yedik ve pazar keyfimiz böylelikle bu müthiş lezzetle son buldu.

Ancak Şimdi herkes merak ediyor iyi de bu karma karışık bir şey olmuş neden böyle?

Yarın uzun bir seyahate çıkacağız ve evdeki bu malzemelerin çürümesine gönlüm razı olmadı ve çöpe atmakta istemedim böyle bir karışım oluşturdum :)

Böylelikle israf sorununu çözmüş harika bir lezzet ortaya çıkarmış oldum. Bence sizlerde denemelisiniz...