Makedonya'da Tülin Erkal Kara öncülüğünde 15 Temmuz'a en anlamlı kutlama

Makedonya'da Tülin Erkal Kara öncülüğünde 15 Temmuz'a en anlamlı kutlama

Makedonya tarihi birgüne tanıklık etti. Büyükelçi Tülin Erkal Kara öncülüğünde 15 Temmuz hain darbe girişimi vatandaşlar tarafından büyük bir coşku içerisinde kutlandı:

Sadık Şimşek izlenimlerini yazdı


Bugun Makedonya'da yaşayan toplumumuz Kocacık'da ulu önder Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi anı evi yerleşkesinde Fetö'nün hain darbe girişiminde şehit düşen yurttaşlarımızı andı.


Kocacık kırmızı beyaza büründü. Muhteşem bir gelincik tarlası oluştu. Büyükelçi Kara'nın şahsıma ne kadar güzel bir atmosfer değil mi sorusu karşısında dona kaldım. Çünkü gerçekten de muhteşemdi. Yurttaşlar büyük bir coşku içerisinde bir oldu beraber oldu ve hain darbe girişimine karşı kenetlendi.

Büyükelçimizin daveti üzerine büyükelçilik mensuplarıyla bu anma programına katılmam ve Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk'ün ailesinden izlere tanık olmak gerçektende benim için onur vericiydi.

Büyükelçi Tülin Erkal Kara yapmış olduğu açıklamaylada bir kez daha kararlılığını herkese gösterdi.

Başta Makedonya olmak üzere balkan coğrafyasındaki tüm ülkelerle kökleri yüzyıllar öncesine dayanan ortak bir tarihe ve kültürel mirasa sahibiz. Bu nedenle geçmişte olduğu gibi bugün de bu coğrafyada kendimizi bir yabancı gibi hissetmiyoruz diyen Tülin hanım sözlerini şu şekilde sürdürdü ;

Milletimiz Balkanlarda yaşayan dostlarına ve kardeşlerine derin bir sevgi ve muhabbet beslemektedir. Ülkemiz balkan coğrafyasının daha müreffeh ve istikrarlı bir hale gelebilmesi için elinden gayreti bugüne kadar göstermiş ve bundan sonra da göstermeye devam edecektir” dedi.

Büyükelçi başta Makedonya olmak üzere Balkan ülkelerinin FETÖ’yle mücadelede destek vereceklerine olan inancının tam olduğunu söyledi ve FETÖ’nün faaliyet gösterdiği her ülke için bir tehdit oluşturduğuna vurgu yaptı.

Bugün verilen mesaj aslında çok netti. Terör amacına ulaşamamış ve milletimiz bir ve beraber olarak devletine sahip çıkmıştı.

Anlatacak yazacak aslında çok şey vardı da o ortamı yaşamanız gerekti.


Fotoğrafĺarda da gördüğünüz gibi Kocacık tarihi birgüne tanıklık etti.


O anları yaşamak o ana tanık olmakta benim için unutulmaz bir şeydi.


Emeği geçen herkese ve katılan tüm yurttaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

Sadık Şimşek - İnstagram : www.instagram.com/gidilesinet

Facebook : www.facebook.com/sadiksimsekresmisayfa

Twitter : www.twitter.com/simsekresmi