Herkes ayran sanıyor Onu oysa ayrandan daha faydalıymış!

Herkes ayran sanıyor Onu oysa ayrandan daha faydalıymış!

En az ayran kadar lezzetli ancak ondan daha faydalı! İlk gören ayran sanıyor ama içince farkını anlıyor! Öyle bir faydası var ki herkesi şaşırtıyor

ULUSALPOST - ÖZEL İÇERİK - Son zamanlarda ayranı tahtından eden kefir oldukça lezzetli ve büyük faydalar sağlıyor. Aç karnına içilen kefir sindirim sistemini düzenliyor ve mideyi koruyor.

Eğer midenizde yanma varsa bir bardak kefir içerek bunun geçmesini sağlayabilirsiniz. Bağışıklık sistemini güçlendiren kefir aynı zamanda aç karnına içildiğinde bağırsakları çalıştırarak kabızlığı önlüyor.

Stresi azaltıp yorgunluğu gideren kefir aynı zamanda sinirleri yatıştırıyor.

Kefiri günde en fazla 2 bardak tüketebilirsiniz. Bağırsaklarınızı hızlı çalıştırdığından her üründe olduğu gibi faydasını yok etmemek için gereğinden fazla tüketmemelisiniz.

Büyüme çağındaki çocuklara yatmadan önce 1 bardak kefir içirebilirsiniz. Ancak mide sorunu olan çocuğunuz varsa yatmadan 2 saat önce içirmeye dikkat edin..

Sabah uyandığınızda aç karnınıza içeceğiniz bir bardak kefir gün boyu kendinizi dinç hissetmeye yarayacaktır.

100 Gramlık kefirin sadece kalorisi 52'dir.. Dolayısıyla kilo vermek isteyenlere müthiş katkıları olur.

Metabolizmayı hızlandıran kefir ayrıca spor yapanlara ve diyet yapanlara önerilir çünkü kilo vermelerine gerçek manada yardımcı olmaktadır.

Marketlerde kefir bulabileceğiniz gibi kefiri kendinizde evde yapabilirsiniz..

Evde Kefir Tarifi 

Kolaylıkla evde yapabileceğiniz bu harika içecek için gerekli malzemeler 1 litre süt, 30 gr kefir tanesi (1 yemek kaşığı), cam kavanoz, plastik süzgeç yeterli olacaktır..

İlk olarak sütü kaynatıp üzerindeki kaymağı alalım. Metal olmayan bir kapta oda sıcaklığında bekletelim. Kefir tanelerini ila edip tahta kaşıkta kaynatalım. kabın üzerini bezle kapatalım. ortalama 20 derecede kalacak şeklide karanlık bir yerde sütü bekletin

2 Gün sonra süt pıhtılaşır. Mayalanmış sütü plastik bir süzgeç veya tülbentten geçirin kefiriniz hazır olacaktır. Buz dolabında saklanacak olan kefir iki gün içinde tüketmelisiniz..

ULUSALPOST - ÖZEL İÇERİK