En az Zeytinyağı kadar faydalı olduğu bilinen Limon Yağını cildinize sürün o sorun geçiyor

En az Zeytinyağı kadar faydalı olduğu bilinen Limon Yağını cildinize sürün o sorun geçiyor

Limon Türk mutfağının en sevilen yiyeceklerinden. Limondan elde edilen yağ en az zeytinyağı kadar yararlı çıktı! Bakınız neye yarıyormuş cilde sürünce

C vitamini açısından zengin olan limon yağının kullanım alanları oldukça fazladır. Özellikle kozmetik ve vücut sağlığı için tercih edilen limon yağı son zamanlarda temizlik alanında popüler hale gelmiştir.

Limon Yağının Faydaları

1. Sindirim sistemini düzenler: Limon yağı hazımsızlık sorunlarını giderir. Bir bardak suya 1-2 damla limon yağı damlatarak tüketebilirsiniz.

2. Cildi besler: Limon yağı sivilce oluşumunun önüne geçerek cildinize pürüzsüz bir görünüm verir. Özellikle yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin kullanması önerilir. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz yatıştırıcı bir yağ ile inceltip kullanmanız gerekir. Aksi takdirde cildinize daha fazla kurutabilir. Aynı zamanda cilt lekelerini gidermek içinde tercih edilebilir. Gündelik kullandığınız kozmetik ürünlerinin içerisine bir damla limon yağı damlatarak cildinizde daha parlak ve canlı bir görünüm kazandıracaktır.

3. Kilo vermeye yardımcı olur: Vücut yağlarını eritmeye yarayan limon yağı aynı zamanda metabolizmayı hızlandırarak saha kolay kilo vermenizi sağlar.

4. Vücudu temizler:  Vücudu temizleme ve yenileme özelliği vardır. Zararlı mikropların vücuttan kan ve karaciğer yolu ile atılmasını sağlar

5. Ağız bakımında kullanılır: Limon yağı antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan dolayı ağız kokusunu, çürük oluşumunu engeller. Bunun yanında dişleri beyazlatmaya da yarar.

6. Öksürüğe iyi gelir: Bağışıklık sitemini güçlendirir ve solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelir. Bahar alerjilerini yatıştırmak için en çok tercih edilen yağlardan biridir.

7. Çamaşırlar için doğal yumuşatıcıdır: Çoğu yumuşatıcı içerisinde bulunan kimyasallardan dolayı alerjiyi tetikleyebilir. Bu yüzden yumuşatıcı yerine bir kaç damla limon yağı kullanırsanız mis çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır.

İçeriğinde bulunun asitlerden dolayı inceltilerek kullanılmalıdır. Hamilelerin ve çocukların kullanması sakıncalı olabilir. Limon yağını cilt için kullananlar sürdükten sonra güneşe çıkmamalıdır.

İlgili Haberler