Bir tutam karbonatı balla karıştırıp yerseniz o sorundan kurtarıyor

Bir tutam karbonatı balla karıştırıp yerseniz o sorundan kurtarıyor

Balın Daha önce duymadığınız faydası...Bakın kahvaltıların kralı balın nasıl bir marifeti var..

Temizlikten sağlığa karbonat bir çok alanda hayatımızda kullanılıyor. Bal ise kahvaltılarımızın vazgeçilmezi.

Dünyanın en yararlı canlıları tarafından üretilen bal yüz yıllardır soframızın baş tacı.

Balın bir çok iyi geldiği hastalık var. 

Vitami Deposu olan Bal Bağışıklık Sistemimizi koruyor ve güçlendiriyor. Kalsiyum açısından zengin olması nedeniyle kemiklerimizi güçlendiriyor.

Demir eksikliğini gideren bal dolaşım sistemimize ise fayda sağlıyor. Doğal enerji deposu olan bal karbonatla birleştiğinde ise harikalar yaratıyor.

Şimdi Sizlere herkesin bilmesi gereken bir sırdan bahsedeceğiz. Sizlerde arkadaşlarınızla mutlaka paylaşmayı ihmal etmeyin:

Milliyet'in Pembenar ekinde yer alan habere göre : Şekere aç kanser hücreleri normalden 15 kat daha hızlı glikoz tüketimi için çaba gösterir. Isıtılıp hazırlanan bu alkalik bikarbonat karışımı, şeker bakımından zengin ve sağlıklı bal ile karıştırıldığında, bu hücrelere gizlice karbonat sokar.

Bu durumu hücrelere giren "Truva Atı"na benzetebiliriz. Alkali kabartma tozu kanserli hücreleri infaz edip bu hücrelerin normale dönmesini sağlar. Veya, kanserli hücreyi öldüren hızlı bir pH değişimine neden olarak alkali bir etkiye sahip olur.


Alkalileştirici şok dalgası, kanser hücrelerine oksijen alarak tolere edemeyecekleri kadar oksijen sağlar. Böylece kanser hücresinin büyümesine neden olan şeker hücreye girmeden engellenir ve etkisiz hale getirilir.

Sağlık açısından oldukça faydalı olduğu bilinen bu tarifin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen açıklayım.


Nasıl yapılır? 
Ne kadar bal kullanacaksanız aynı oranda karbonat kullanmanız gerekir. 4. yemek kaşığı bal ve 4 tatlı kaşığı karbonatı karıştırın. Bu size bir hafta kadar yeterli olacaktır.Karışımı buzdolabında saklamak yerine oda sıcaklığında saklamanız gerektiğini unutmayın. . Karışımı yemek saatlerinden önce almamaya dikkat edin. Bu terapi süresinde diyetinizi değiştirmeli; kırmızı eti azaltarak şeker ve una tüketiminize son vermelisiniz.

Gördünüz değil mi Bal ve karbonatın birleştiğinde nasıl harikalar yarattığını sizlerde bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.