Bir Ay boyunca Aç karnına Limonlu Su İçtiğinizde O 7 soruna veda edeceksiniz

Bir Ay boyunca Aç karnına Limonlu Su İçtiğinizde O 7 soruna veda edeceksiniz

Aç Karnına İçilen Limonlu Su 1 ay sonra vücutta inanılmaz değişimlere neden oluyor! İşte herkesin bilmesi gereken o harika bilgiler

Limon C vitamini Zengini bir besin. Limon salatalarımıza tat veren bir yiyecek. Ancak limonu tek başına yemek bile aslında faydalı.

Ancak uzmanlar Limonlu Su içmenin çok sağlıklı olabileceğini belirtiyorlar.

Limondan kek yapılabilir.

Limondan limonata yapılabilir.

Limondan reçel yapılabilir.

Limon Kısacası hayatımız için gerçekten harika bir yiyecek. Ancak Limonlu Su içmenin bazı harika etkileri var. Bu konuya Milliyet gazetesinin pembenar eki genişçe yer ayırmış limonlu su içilmesi durumunda 7 problemin ortadan kalkacağı bilgisi verilmiş

İşte herkesin bilmesi gereken o müthiş bilgiler. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

1-Toksinlerin atılmasına yardımcı olur 
Karaciğeriniz gece uyurken vücudunuzun yenilemek için daha fazla efor sarf eder. Bu esnada da ertesi gün vücuttan atılmak üzere toplanan toksinleri doğal olarak biriktirir.

Sabahları limon suyu içmek, karaciğer fonksiyonunu desteklemeye ve toksinleri atmaya yardımcı olurken aynı zamanda karaciğere daha verimli çalışması için ihtiyaç duyduğu hidrasyonu sağlar. Yani bir taşla iki kuş!

Tüm dünyayı kereviz suyu ile tanıştıran “Medical Medium” kitabının yazarı Anthony William’a göre limon; vücudun bakteri, küf, maya ve mantar gibi patojenleri parçalamasına ve vücudunuzun korunmasına yardımcı olan mikro mineral tuzlar içeriyor.

2-Cildi pırıl pırıl yapar, yaşlanmaya meydan okur 
Limon, harika bir antioksidan ve C vitamini kaynağıdır. Bu da onu cildinizin taze görünmesi ve yaşlanma sürecini yavaşlatmasına yardımcı olan serbest radikal hasarıyla savaşmak için mükemmel kılar.

Yeterli C vitamini almak, yüzdeki ince çizgileri ortadan kaldırmak için gerekli olan kolajen üretimine de yardımcı olur.

3-Enerji seviyenizi artırarak ruh halinizi düzenler 
Yapılan pek çok araştırma, güne limon su içerek başlamanın enerji seviyenizi ve ruh halinizi yükseltmeye yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Uzmanlar, limondaki negatif yüklü iyonların sindirim sistemine girerek vücut üzerinde doğal bir enerji artırıcı etkiye sahip olduğunu keşfettiler.

Hatta tek başına limon kokusunun ruh halini iyileştirdiği, stresi azalttığı bile kanıtlandı. Sırf bu nedenle bile denemeye değer!

4-Kilo vermeyi kolaylaştırır 
Gelelim en çok tartışılan konuya! Bu etkiyi limondan çok suya bağlamak asla yanlış olmaz. Alman araştırmacılar, yeterli su içmenin metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olabileceğini ve kalori yakma hızını artırdığını ortaya koydu.

Yapılan bir araştırmaya göre yaklaşık 500 ml su içenlerin içmeyenlere oranla metabolizma ve yağ yakma hızı yüzde 30 arttı. Sizce de muhteşem değil mi?

5-Yorgun düşmüş karaciğerinizi yeniden harekete geçirir 
Karaciğer yağlanması tüm dünyada giderek daha da yaygın hale geliyor. Eğer bu konuda doğru adımlar atılmazsa tablo daha da ağırlaşabilir. En iyi ihtimalle Tip 2 diyabete yakalananların sayısı hızla artabilir.

Karaciğer yağlanması yorgunluk, halsizlik, karın ağrısı, yüksek insülin seviyeleri ve yüksek trigliserit seviyeleri ile kendini gösterir.

Limonlu suyun içeriğindeki C vitamini de işte bu aşamada karaciğerdeki yağ hücrelerinin çözülüp dağılmasına katkı sunar.

6-Vücudu nemlendirmek için harika bir seçenektir 
Sabahları limonlu su içmek, hücrelerinizi aktive etmeye yardımcı olduğu için mükemmel bir çözümdür.

Sade bir su yerine taze sıkılmış limon suyu ekleyerek suyunuzu içmek, vücudu uyandırır.

Temel besinler ve bileşenlerin hücrelerinize daha derinlemesine taşınması için en güzel yollardan biridir.

7-Hücreleri alkalize ederek vücut pH’ınızı dengeler 
Asit-alkali teorisine göre, günlük hayatta en fazla tükettiğimiz şeyler (şeker, süt ürünleri, et, rafine karbonhidratlar, kimyasal katkı maddeleri vb.) çok fazla asit içerir.

Limonlu suyun asidik olduğu düşünülmesine rağmen aslında vücut üzerinde alkalileştirici bir etkiye sahip olduğu ve vücut pH'ını dengelemeye yardımcı olduğunu da unutmayın!