0-2-3-4-5-6-7-8-9 TC Kimlik Son Rakamı Olanlar Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor

0-2-3-4-5-6-7-8-9 TC Kimlik Son Rakamı Olanlar Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor

0-2-3-4-5-6-7-8-9 TC Kimlik Son Rakamı Olanlar Ziraat Bankası Faizsiz Kredi Veriyor

Sıfır faizli krediler birçok vatandaş tarafından araştırılırken büyük müjde Ziraat Bankası tarafından duyuruldu. Binlerce kişi başvurması halinde sıfır faizli destek kredisi alabilecekler. Sıfır faizli destek kredisi için aranan şartlar da belli oldu. Sıfır faizli destek kredisi için en önemli kriter ise yaş sınırı. Ziraat Bankası tarafından sunulan sıfır faizli çiftçi kredisi imkânları ile bir genç çiftçi olarak faizsiz yatırım fırsatlarından faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? O halde Ziraat Bankası ayrıcalıklarını değerlendirmeye başlayarak genç bir çiftçi olmanın avantajlarını değerlendirmeye hemen başlayabilirsiniz. İşte Genç Çiftçi Kredisi ile alakalı mutlaka bilmeniz gereken detaylar!

SIFIR FAİZLİ KREDİ İÇİN BİLMENİZ GEREKEN ŞARTLARIN LİSTESİ

  • 18 ile 41 yaşları arasında olmak,
  • Ücretli olarak bir işte çalışmıyor olmak,
  • En az lise eğitimi almış olmak,
  • Ziraat Bankası Kredisi için ‘Sertifika’ almış olmak,
  • Çiftçilikle alakalı yatırım yapma niyetine sahip olmak.

ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZLİ KREDİ DETAYLARI

Faizsiz ve 2 yıl anapara ödemesiz olan Genç Çiftçi Kredisi, gençlerin 1.000.000 TL’ye kadar kredi kullanabilmelerine olanak tanımaktadır. Bu çerçevede kredi için gerekli harcama kalemlerini de bilmek gerekmektedir. Tarımsal üretimin yanı sıra besicilik, süt sığırcılığı, etlik tavuk yetiştiriciliği ve seracılık alanları da Genç Çiftçi Kredisi kapsamında desteklenmektedir. Böylelikle geniş kapsamlı bir kredi ile gençlerin yatırımlarını gerçekleştirebilmeleri söz konusu olmaktadır.

ZİRAAT BANKASI SIFIR FAİZLİ KREDİ İÇİN ŞARTLARI AÇIKLADI

Ziraat bankası internet sitesinde sıfır faizli kredi için şu açıklamaya yer verildi:

Tarım alanındaki genç girişimci sayısının artırılması, gençlerin tarımsal üretime yönelik yatırımlarının ve faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla genç çiftçilerimize 1.000.000 TL’ye kadar sunulan kredimizdir.

ÖZELLİKLER

Süt hayvancılığı, besicilik, arıcılık, et tavukçuluğu, serada sebze üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği kapsamında;

  • Canlı hayvan alınmasına
  • Basit sera yapımına yönelik inşaat harcalamalarına
  • Faaliyet konunuzla ilgili makine ekipman alınmasına (traktör hariç)
  • Kiralık işletmeler için kira ücretine
  • Faaliyet konunuzla ilgili işletme giderlerine yönelik ilgili kredi ürünümüzden faydalanabilirsiniz.

Koşullarınız ile üretim yaptığınız konu uygunsa ve ilgili yılda yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda yer alan kriterleri sağlıyorsanız, sübvansiyonlu kredi uygulamaları kapsamında, düşük faizli kredi imkânından yararlanabilirsiniz.

İlgili Haberler