Yumurtayı böyle yerseniz hastanelik olabilirsiniz bu alışkanlığı terk edin..

Yumurtayı böyle yerseniz hastanelik olabilirsiniz bu alışkanlığı terk edin..

Sağlıksız bir yöntem. Ne peki? Yumurtayla ilgili dikkat etmemiz gereken ve herkesin bilmesi gereken uyarı ne..

Bir çok insan alışkanlıkları nedeniyle yemek yerken sağlığına zarar verebiliyor. Oysa herkesin dikkat etmesi gereken önemli bir bilgi var:

Mutlaka sizde kontrol edin ve yaptığınız yanlışa son verin.

Yediğimiz içtiğimiz ürünlere dikkat etmek zorundayız. Faydalı olan bir yiyecek bizim için zararlı olabilir.

Tüketim şeklimiz bizi hasta edebileceği gibi sağlığımıza zarar verebilir. O nedenle kulak dolma bilgileri dikkate almak yerine uzmanların önerdiği şekilde yiyeceklerimizi tüketmeye özen göstermeliyiz. Özellikle Yumurta konusunda yapılan büyük bir yanlıştan da söz edeceğiz elbette.

Ancak listede daha önce pek dikkat etmediğiniz bir çok bilgi bulabileceksiniz. İşte herkesin bilmesi gereken o yiyecek uyarısı. 

Günlük olarak tükettiğiniz yiyeceklerin vücudunuza verdiği zararın farkında mısınız? Amerika’da yapılan araştırmaya göre oldukça zararlı 9 yiyecek türü açıklandı. Uzak durmanız gereken yiyecekler arasında şunlar yer alıyor…

Fıstık:Toplam nüfusun yüzde birinin fıstık alerjisi var. Ölümle sonuçlanan alerji vakalarının büyük bölümü fıstıktan kaynaklanıyor.


Dondurulmuş gıda: Bu tür gıdaların dondurulma işlemleri esnasında zararlı organizmaların üremesinden dolayı mide ve bağırsak hastalıkları meydana geliyor.

Çiğ yumurta: İçinde bulunabilecek zararlı salmonella mikrobu nedeniyle hastalıklara yol açıyor.


Yeşillik: Ispanak, roka, marul, lahana, kıvırcık salata gibi yeşilliklerin iyi yıkanmaması bağırsak bakterilerine davetiye çıkarıyor.

Hamur işi: Bu tür yiyecekler kolesterol dengesini bozuyor.


Ton balığı: Dünyanın en çok tüketilen balıklarından olmasına rağmen çok fazla yenildiğinde sinir sistemine zarar vererek kalp hastalıkları riskini artırıyor.


Hazır çorba: Toz haline getirilmiş, defalarca işlem görmüş, içinde çok fazla katkı maddesi bulunan hazır çorbalar kansere neden oluyor.


Ackee meyvesi: Batı Afrika ve Jamaika'da yetişen meyve kesildikten sonra kabuğunun kırmızıya dönmesi beklenmezse koma veya ölüme yol açabiliyor.

Rus salatası: İçinde bulunan mayonezin asit (sirke ve ya limon suyu) kullanılarak yapılması, gıda kaynaklı hastalıklara neden oluyor.


MİLLİYET-PEMBENAR