Uyumadan Önce Yerseniz Şaşırtıcı bir etkisi var : İkisi aynı anda yediğinizde..

Uyumadan Önce Yerseniz Şaşırtıcı bir etkisi var : İkisi aynı anda yediğinizde..

Bazı Yiyecekler uyumadan önce yenilirse kilo aldırmıyor hatta süper faydalar sağlıyor. Bakın o harika lezzetler neler..

Uzmanlar genelde obeziteye yol açmaması açısından gece yemek yenilmesini pek önermezler. Ancak bazı yiyecekler gece yenilse bile kilo aldırmıyor hatta fayda sağlıyor.

Birbirinden lezzetli bu yiyecekleri eminiz çoğunuz biliyorsunuz. Ancak kilo alma korkusuyla belki de gece yemiyorsunuz. İştahım çok fazla gece dizi film izlerken yemek yemeden duramıyorum diyenlerdenseniz eğer bu harika lezzetleri sofranızdan masanızdan eksik etmeyin deriz.

Milliyet Gazetesinin Pembenar ekinde yer alan bu lezzetler sizi hem şaşırtacak hemde vazgeçilmeziniz olacak. Bakın o yiyecekler neler.

Yumurta ile yapılan aperatif lezzetler 
Yumurtalar esansiyel amino asitler içeren protein kaynağıdır ve yediğiniz an hızlı bir şekilde tok hissettirir. Gece acıktığınız da en iyi seçim haşlanmış yumurta olacaktır.

Omletler veya çırpılmış yumurtalar da iyi bir akşam yemeği seçeneğidir. Ancak pişirirken minimum yağ seviyesinde tutmaya özen gösterin ya da hiç yağ eklemeyin. Sebzeleri kullanarak harika bir öğün hazırlayabilirsiniz.


Peynir ve üzüm 
Peynirin küçük bir kısmı sadece yaklaşık 100 kaloridir. Ancak içinde bulunan triptofan ve süt proteini kazein sizi mutlu hissettirecektir ve fayda sağlayacaktır.

Özellikle yatmadan önce peynir tüketmeniz kas sağlığınızı koruyacaktır. Yanında ise melatonin bakımından zengin olan birkaç üzüm yiyerek, uykunuzu daha verimli hale getirebilirsiniz.

Tavuk yerine hindi tercih edin 
Gece yatmadan önce daha ağır bir yemek tercih edecekseniz, gerçek bir triptofan ve protein bakımından oldukça sağlıklı olan hindi eti tüketebilirsiniz. Tavuk eti yerine hindi eti yemeniz sindirimi kolaylaştıracaktır.

Humus ve sebze çubukları
Humusun temel besini nohuttan oluşuyor. Bu lezzet, B6 vitamini ve serotonin sentezi açısından oldukça zengindir.

Gece geç saatte atıştırmalık yemeye karar verirseniz, bu sağlıklı lezzeti salatalık, kereviz, kabak ya da havuç çubukları ile tüketmeyi unutmayın.

Haşlanmış mısır
Gece geç saatte bir atıştırmalık için konserve mısır yerine haşlanmış mısır yemek daha sağlıklı olacaktır.


Haşlanmış mısır, yüksek kolesterolün vücuttan atılmasına yardımcı olur. Ancak tüketirken tereyağı ve fazla tuzdan uzak durmanızda fayda var.


Balık
Son olarak, gece geç saatlerde yemek yiyecekler tercihini balıktan yana da kullanabilir. Besin açısından zengin olan somon balığı veya pisi balığı tercih edebilirsiniz.

Ayrıca bu balıklar içerdiği omega-3 yağ asitleriyle, vücuttaki yağları parçalama yeteneği ile ünlüdür. Bu yüzden metabolizma sağlığı açısından da çok iyi besin türleridir.

Bilgiler hoşunuza gittiyse sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların faydalanmasını sağlayabilirsiniz