Türk kahvesi telvesini çöpe atmayın balla karıştırıp yüzünüze sürünce o sorunu bitirir

Türk kahvesi telvesini çöpe atmayın balla karıştırıp yüzünüze sürünce o sorunu bitirir

İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesini çöpe sakın atmayın! Böyle değerlendirirseniz olanlara sizde çok şaşıracaksınız. İşte Mucizeyle tanışmanızı sağlayacak bilgiler

Türk kahvesi belki de kültürümüzün en sevilen içeceği. Ancak kahvenin kendisi kadar telvesi de çok değerli çıktı. Genelde kahveyi içtikten sonra telvesini çöpe atıyoruz. Bu bilgileri öğrendikten sonra bundan vazgeçeceksiniz. Vereceğimiz bu bilgiler sayesinde sizlerde kahve telvesini değerlendireceksiniz.

Cildinize olumlu etkilerini sağladığını kesin olarak deneyip kanıtladığımız 2 maske tarifi vereceğiz. Sizlerde bu tarifi arkadaşlarınızla paylaşıp onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.... İşte o tarifimiz:

TÜRK KAHVESİ İLE CİLT BAKIMI 

 Türk Kahvesi yüzyıllar boyu kültürümüzü temsil eden sembollerdendir.  Uzmanlar, gerek metabolizmayı hızlandırmasıyla, gerek kalp damar sağlığını koruması ile türk kahvesini  önermektedir . Birlikte tatlı sohbetlerin baş tacı olan, içimiyle içi ısıtan, faydalı içeriğiyle mideleri rahatlatan Türk kahvesi, son yıllarda yapılan araştırmalarda  cilt bakımında da faydalı olduğunu saptamıştır.

 İçerisinde bulunan pigmentlerin etkisiyle cildi yenileyerek daha genç ve aydınlık görünüm sağlamaktadır. Kafein bakımından zengin yapısıyla, gözaltındaki şişkinliklerin geçmesine yardımcı olur.  Kahve telvesi, cilt altında bulunan ince damarlardaki kan akışını aktive ederek pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için yol arkadaşınız olacak. 

Kadınların en büyük düşmanlarından biri şüphesiz selülittir. Türk kahvesi ile selülitlerinizden  kurtulabilirsiniz. Bir miktar kahveyi su ile karıştırarak macun kıvamına getirilir ve selülitli bölgeye uygulanır. Ciltte kuruyana kadar bekletildikten sonra daireler halinde masaj yapılarak ılık suyla yıkanır.

Gelelim Türk kahvesi ile cilde uygulanacak maskelere.

Zeytinyağı ile Türk Kahvesi Maskesi;

• 1 Çorba kaşığı hakiki Zeytinyağı 

• 1 Çorba kaşığı Türk Kahvesi

Malzemeler macun kıvamına getirilerek tüm cilde uygulanır. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır. 

Türk Kahvesi ile Bal Maskesi;

• 1 Çorba kaşığı bal kahvesi 

• 1 tatlı kaşığı Sade Türk kahvesinin Telvesi

Afiyetle içilen Türk kahvesinin yeteri kadar soğumuş olan telvesi ile bal karıştırılır. Cilde uygulanır. Cilt üzerinde kuruyan maske daire şeklinde maske yaparak yüzden çıkartılır. Ilık su ile yıkanır.

Elma ile Türk Kahvesi  Maskesi

• 1 Adet elma rendesi

• 1 Tatlı kaşığı Türk kahvesi

• Yarım limonun suyu

Elma rendelenir ve suyu ile bir kaba alınır. Türk kahvesi ve limon suyu da eklenerek karıştırılır. Birkaç dakika sulanması beklenir. Posası ile suyu ayrıştırılır. Elde edilen karışım  makyaj pamuğu yardımı ile yüze uygulanır. 15 dakika bekledikten sonra yıkanır.