1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Türk Bayrağı Kocacık'da Göndere Çekildi!
Türk Bayrağı Kocacık'da Göndere Çekildi!

Türk Bayrağı Kocacık'da Göndere Çekildi!

Kocacık'da Bulunan Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Babası Ali Rıza Efendi müze ve anı evinin önünde Türk bayrağı göndere çekildi.

A+A-

Sadık Şimşek / Üsküphaber.com - instagram: www.instagram.com/gidilesinet

Yılın her döneminde gerek Makedonya'da yaşayan gerekse Türkiye'den gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olan müze ve anı evinin yetkilisi Cesur Ismail Üsküp Haber'e yaptığı Açıklamada Atamızın babasına ait bu anı evinin sorumluluğuna atandığım günden bugüne dek var gücümle çalışmaktayım.

Daha fazla ziyaretçi nasıl gelir uğraş vermekteyim. Burası sadece Türk toplumu için değil Makedonya toplumu içinde büyük önem arz eden bir kompleks. Bu müzeyi görmek için yılın belirli zamanlarında gelen bir çok ziyaretçi var.

Yerel yöneticiler buraya maalesef bugüne dek ilgi göstermiyorlardı. Bizden önce çalışan arkadaşları hedef almak istemem ama Bir Türk bayrağının dahi olmaması bizi derinden üzmüştü. O nedenle sağolsunlar Keram Asan ustaya Şanlı Türk bayrağını göndere çekmemiz için yapmış olduğu iskeleden ötürü teşekkür ederim.

Ayrıca Suha Kutal beyefendiye yapmış olduğu yardımlardan ötürü Atamız Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza efendi adına yapılan bu müzenin sorumlusu olarak bütün Türkler adına teşekkürü borç bilirim. Bizim yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaktır.

Bu müze evi bundan böyle daha fazla ziyaret edilen bir kompleks haline gelecek. Bizden önce bakımsız ve kapanmaya yüz tutmuş bu kompeks kimsenin kuşkusu olmasın emin ellerdedir. Çalışma Arkadaşlarımız Coskun HE Zekir ve Gokcan Isak ile beraber bu kompleks için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz şeklinde konuşurken Üsküp Haber takipçilerine selamlarını iletti ;


Haber : Sadık Şimşek / Üsküphaber.com - instagram : www.instagram.com/gidilesinet