1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. TDP Genel Başkanı Beycan İlyas'dan 2020 Mesajı
TDP Genel Başkanı Beycan İlyas'dan 2020 Mesajı

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas'dan 2020 Mesajı

Kuzey Makedonya 2020 Yılına girmeye hazırlanırken TDP Genel Başkanı Beycan İlyas bir kutlama mesajı yayınladı..

A+A-

TDP Genel Başkanı Beycan İlyas'ın mesajı şu şekildeydi :

Saygıdeğer vatandaşlar,

Yaşanan mutluluklar, hüzünler, başarılar ve acılar ile birlikte bir yılı daha geride bırakarak; daha güzel yarınlara ait yeni ümitler ile 2020 yılına merhaba demeye hazırlanıyoruz.

2019 yılı içerisinde Türk Demokratik Partisi’ndeki dava arkadaşlarım ile birlikte bir çok başarılı çalışmaya imza attığımızın kanaatindeyim.

Geçtiğimiz yıl içerisinde en gurur duyduğumuz çalışmalarımızdan biri hiç şüphesiz ki uzun yıllar merkezi çapta kurulmasını beklediğimiz TDP Kadın Kolları’nın kurulması idi. 
Bu şekilde partimizin eksik olan bir yanı tamamlanmış, yapbozumuzun eksik parçası yerine konulmuş oldu. Partimizdeki hanımefendilerin yapacakları başarılı çalış
malar ile, hiç şüphesiz ki Makedonya siyasi sahnesinde Türk kadınının gücü, zekası, başarısı daha net ortaya koyulacaktır.

Yine geçtiğimiz yıl içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin hem Ankara’daki üst düzey yetkilileri, hem de Makedonya’daki temsilcileriyle sürekli bir araya gelip soydaşlarımızla ilgili olan önemli konular üzerinde fikir teatisinde bulunduk. Bunun yanında da, farklı Avrupa ülkelerine ait uluslararası temsilcilerle de sürekli bir araya gelip, onlara sorunlarımızı, düşüncelerimizi ve fikirlerimizi aktardık.

Yıl içerisinde, ülkemizin her köşesinde yaşayan vatandaşlarla sürekli bir araya gelip onların sorunlarını, dertlerini dinlemeye çaba harcadık. Bu ziyaretler sırasında ülkemizin birçok şehrinde mevcut olan belediye konsey üyelerimizle de bir araya gelerek, belediyelerin özellikle soydaşlarımızın yaşadıkları bölgelerle ilgili yapmış oldukları çalışmaları tespit etmeye çalıştık.

Bunların yanında, Merkez Jupa’da Belediye Başkanımızın başarılı çalışmaları sonucunda belediyedeki altyapı sorunlarının tamamen çözülme aşamasına geldiğini de büyük bir mutlulukla söyleyebiliriz.

Biz Türkler açısından son derece büyük bir öneme sahip olan Tek Seçim Birimi Yasası’nın sürekli gündemde tutulması da, geçen 2019 yılı için olduğu gibi önümüzdeki 2020 için de önceliklerimizden biri olacaktır. Bu konuda başta Milletvekilimiz olmak üzere tüm çalışma ekibimiz büyük emek ve çaba harcamaktalar.

Farklı devlet kurumlarında başarılı çalışmalar yürüten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan vekilimiz, Milletvekilimiz, Eğitim Bakanlığı Müsteşarımız, Jupa Belediye Başkanımız ve müdürlerimizin her biri, kendi alanlarında gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar ve reformlarda öncülük yapmış, ülkemizin Avrupa yolundaki entegrasyonuna bizzat katkı sunmuşlardır. Vesile ile, halkımız için gece gündüz çalışan ve kamuoyuna yansısın veya yansımasın, kendi alanlarında bir çok başarılı çalışmalara imza atmış olan, partimizin devlet kurumlarındaki tüm seçilmiş veya atanmış olan üst düzey yetkililerine şahsım, partim ve tüm Türk halkı adına teşekkürlerimi sunarım.

Son olarak da; milli bayramımız 21 Aralık dolayısıyla Türk Demokratik Partisi olarak düzenlemiş olduğumuz ve olağanüstü ilgi gören İlber Ortaylı Konferansı ile yıl içerisindeki başarılı çalışmalarımızı taçlandırdığımızın kanaatindeyiz.

Sevgili vatandaşlar,

2020 yılına saatler kala herkesin yeni yılını kutlar, yeni yılın sizlere, ailelerinize, tüm dünya ve insanlığa refah, barış, huzur, sağlık ile mutluluk getirmesini ve önceki yıllara nazaren daha güzel, daha umutlu ve mutlu geçmesini diliyorum.

Dr. Beycan İlyas
Türk Demokratik Partisi
Genel Başkanı