1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara'dan 23 Nisan Mesajı
T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara'dan 23 Nisan Mesajı

T.C Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara'dan 23 Nisan Mesajı

Büyükelçimiz Sayin Tülin Erkal Kara’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayrami Vesilesiyle Yayinladiklari Mesaj

A+A-

Sevgili Çocuklar,
Değerli Anne ve Babalar,

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü ve tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

İşgal kuvvetlerine karşı kahramanca direnen milletimizin vatanına sahip çıktığı ve TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi ülkemiz için bir dönüm noktasını simgelemektedir.

“Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir” fikrinin vücut bulduğu TBMM’nin kurulmasıyla istiklal mücadelemiz güçlenerek başarıya ulaşmış ve nihayetinde Cumhuriyetin ilanıyla milletimiz bağımsızlık ve hürriyet iradesini teminat altına almıştır.

İstiklal Harbi sırasında birlik ve beraberlik içinde mücadele eden aziz milletimiz 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da milli egemenliğimize ve demokrasimize aynı ruh ve kararlılıkla sahip çıkmıştır.

Bugün burada coşkuyla kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, çocuklara armağan edilen dünyadaki ilk ve tek bayram olması nedeniyle ayrı bir öneme sahiptir.

 

Bu güzel bayramın dost ve kardeş ülke Makedonya’da da çocuklarımız tarafından büyük bir heyecan ve mutlulukla kutlanıyor olmasından memnuniyet duyuyorum.
 

Tüm çocuklarımızın el ele vererek geçmişi yüzyıllara uzanan Türkiye-Makedonya kardeşliğini geleceğe taşıyacaklarına gönülden inanıyorum.
 

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, terörle mücadelede ve 15 Temmuzda demokrasimizi korumak için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, her birini sevgiyle kucaklıyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler