Menemeni Böyle Pişirince Daha lezzetli oluyormuş Üzerine Bir tutam bundan serpiştirilirse

Menemeni Böyle Pişirince Daha lezzetli oluyormuş Üzerine Bir tutam bundan serpiştirilirse

Menemenle ilgili bütün bildiklerinizi unutun herkesin konuştuğu bu tarif deneyenlerin tadını damağında bıraktı. Ertesi gün tekrar yaptılar...

Eylül Ayı Domates ayı demek. Bu ay domatesler çok daha lezzetli oluyor. Tarlalar domateslerle dolup taşıyor. Domates deyince herkesin aklına ilk olarak gelen yiyecek menemen oluyor.

Bugüne kadar menemen yemedim diyen birine rastlamak pek mümkün değil. Bir çok yabancı dahi Türk mutfağı deyince baklavadan sonra ilk aklına hemen menemeni getiriyor. Peki böylesine ünlü menemenle ilgili daha önce duymadığınız bir tariften bahsetsek ne derdiniz?

İşte Öğrendiğinizde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceğiniz şaşırtıcı menemen tarifi. Eminiz sizlerde denediğinizde tadınız damağınızda kalacak...

Menemen En çok sevdiğimiz yiyeceklerden. Keyifli bir yiyecek olan menemenin yapımı son derecede kolay oluyor. Yapıldıktan sonra sıcacık ekmeği bana bana yemenin hiç bir yiyecekte keyfi yok.

Bugüne kadar kuşkusuz herkes mutlaka menemen yemiştir. Yemedim diyen birine rastlayamazsınız.Çünkü kültürümüzün vazgeçilmezidir bu lezzetli yıyecek.

İster kahvaltılarda ister öğle öğününde isterseniz atıştırmalık olarak her türlü lezzetli olan bu yiyeceği tüketebiliriz.

Menemen 18.Yüzyılda sofralarda görülmüş. Çünkü bu döneme dek domatesin varlığından pek kimsenin haberi yok.Süs bitkisi olarak yetiştirilen domates sonralarda yiyecek olarak soframıza girmiş..

Menemen Soğanlı mı olur Soğansız mı tartışması devam ede dursun her iki türlüde menemen lezzetli oluyor.

Bekarların ve öğrencilerin en fazla tercih ettiği menemen şimdilerde restoranlarında gözdesi haline gelmiş durumda.

Menemeni bende çok severim kuşkususun her iki türlüde menemen lezzetli oluyor.z. Balkan yöresinde de bazı restoranlarda yapılıyor.

Ancak restoranın birindeki menemenin tarifi çok farklı geldi.

Evde bu kıvamı ne kadar domates kullanırsak kullanalım tutturamıyoruz. Çekinmedim şefe sordum.

Aldığım cevap gerçekten şaşırtıcıydı.

Menemene yine domates ekliyor. Ancak biber ve soğanları kavururken salçayla kavuruyor üstelik 1 kaşık domates salçası veya acı biber salçası.

Her ikisinide ekleyebilirsiniz diyor.

Ardından Doğramış Olduğu Domateslerin İçerisine Baharatları Ekliyor Ve Bu kezde domates sosu ekliyor 4 kaşık kadarcık.

Kendi hazırlamış olduğu bu organik sosun sırrını ise vermiyor.

Yani Sadece domatesle değil sosla ve salçayla harika bir kıvama getiriyor. Sizde kendi hazırladığınız sosla bunu deneyebilirsiniz..

Kırmış olduğu yumurtalarıda ekleyince mükemmel bir tat ortaya çıkıyor. Ardından Servis ederken bir tutam üzerine maydanoz serpiştiriyor. Maydanoz ve bu harika tarifle menemen eşsiz bir lezzete kavuşuyor.

Koşup eve denediğimde bu yöntemi menemenin çok daha lezzetli olduğunu gördüm.

Sizlerde bu harika tarifi deneyebilirsiniz..