1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Maarif Vakfı yöneticileri ve T.C Üsküp Büyükelçisi Kara'dan İvanov'a ziyaret!
Maarif Vakfı yöneticileri ve T.C Üsküp Büyükelçisi Kara'dan İvanov'a ziyaret!

Maarif Vakfı yöneticileri ve T.C Üsküp Büyükelçisi Kara'dan İvanov'a ziyaret!

Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Büyükelçi Tülin Erkal Kara, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’u ziyaret etti.

A+A-

Üsküphaber.com / Sadık Şimşek

Dünyanın bir çok ülkesinde Açtığı Türk okullarıyla dikkat çeken Maarif Vakfı Makedonya'da da faaliyetlerine başladı. Büyükelçi Tülin Erkal Kara'nın temasları ve yürüttüğü diplomasi faaliyetleri sayesinde de Hızlı bir giriş yapan Maarif Vakfı Makedonya'da da okul açıyor.

Maarif okulları açılşı için Makedonya’ya gelen Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’u ziyaret etti. T.C. Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara, Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti üyesi Prof. Dr. Aşkın Asan, AK Parti milletvekili Sema Kırcı, Maarif Vakfı Balkanlar Koordinatörü Salih Sağır ve Maarif Vakfı Makedonya Direktörü Mustafa Dillioğlu'nun da  katıldığı ziyarette Maarif Vakfı'nın faaliyetleri konusunda Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov’a bilgi verildi.

Ziyaretin Sıcak bir ortamda geçtiği bildirilirken Maarif Vakfı Sosyal Medya Sayfasında ise konuyla ilgili kısa bir paylaşım yaptı.

İşte vakfın sosyal medya hesabında yapılan paylaşım 

Vakıf Başkanımız ve beraberindeki heyet, Makedonya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı George Ivanov'u makamında ziyaret etti. Ziyarette Vakfımızın Makedonya'daki çalışmaları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler