Limonun Kabuklarını Çöpe Atmayın Kaynatıp Bir bardak içince o sorun geçiyor

Limonun Kabuklarını Çöpe Atmayın Kaynatıp Bir bardak içince o sorun geçiyor

Genelde kullandığımız Limonun Kabuklarını çöpe atarız. Oysa bu son derece yanlış bir uygulama. Yapılması gereken bu tarifi denediğinizde faydalarına çok şaşıracaksınız

Limon Kabuklarıyla elde edeceğiniz bu şifa tarifi sizi bir çok rahatsızlıktan koruyacak. Doğamızdaki doğal ilaçlardan birisi kuşkusuz limondur. Bugüne dek salatalarınızda çorbalarınızda yemeklerinizde kullandığınız limonun  kabukları çok daha yararlı deseydik ne derdiniz?

Limonun Kabuğundaki sırrı öğrenmeye hazırsanız o halde geçelim ilgili içeriğe.

Limon C vitamini zengini bir besindir. Vücudumuzu toksinlerden arındıran sindirim sistemimize katkılar sağlayan limon bizi bir çok hastalığa karşı korur.

Bağışıklık sistemimiz güçlü olsun istiyorsak mutlaka limon tüketmeliyiz. Limon sadece salatalarımıza veya yemeklerimize eklenen bir şey değildir. Limonun bir çok katkısı bulunmaktadır.

Ancak kabukları da en az limonun kendisi kadar faydalı çıktı. Limonu kabuklarıyla birlikte kaynatıp içmeniz durumunda aşağıdaki tarife göre hem kilo vermenizi sağlayacak hem vücudunuzu zararlı toksinlerden arındıracak.

Öyle ki denediğinizde gerçekten bir çok faydasını göreceksiniz. İşte herkesin bilmesi gereken

Zayıflamak için limon kabuğu kürü

 limon kabuğu suyunun zayıflamaya daha etkili olduğunu biliyor muydunuz? Kaynamış limon kabuğu suyu kilo vermeye yardımcı olmakla kalmayıp bağışıklığınızı güçlendirip sindirim sisteminizi ise düzeltiyor

TARİF

- 5 Adet limonu iyice yıkayıp ikiye bölüyoruz.
-İkiye böldüğümüz limonları bir tencereye yerleştirerek  ve üzerini biraz geçecek kadar içme suyunu ekliyoruz.
- 6 Dakika kadar kaynayıp 15 dakika soğumaya bırakıyoruz. Ve her sabah bu sudan tüketiyoruz. 


ÖNEMLİ NOT : Lütfen Suyu 2 günden fazla bekletmeyin. 2 günde bir yenilemeye özen gösterin.Ayrıca sabahları tüketmeye özen gösterin aç karnınıza..