Kuzey Makedonya'da Ufuk'ta erken seçim yolu gözüktü

Kuzey Makedonya'da Ufuk'ta erken seçim yolu gözüktü

Muhalefetin ısrarla talep etmiş olduğu erken seçim bu kez Başbakan Zaev tarafından dile getirildi.

Uzun bir süredir Kuzey Makedonya'da Erken Seçim gündemdeydi. Erken Seçim sorularına Başbakan Zoran Zaev olumlu yanıt vermiyor genelde seçimlerin zamanında yapılması gerektiğini dile getiriyordu.

Son yaşanan süreçte Kuzey Makedonya'da erken seçiminde ufukta olduğu görüldü.

Avrupa Konseyinin ülkeye katılım müzakereleri için tarih vermemesinin ardından Başbakan Zoran Zaev a erken seçim çağrısında bulundu.Zaev, “Kaybedecek zamanımız yok. En kısa sürede erken seçime gitmeliyiz. İzeyeceğimiz yola vatandaşlarımız karar vermeli. Yarınki liderler zirvesinde talebim bu olacak” açıklamasında bulunurken iktidar ortaklarından olan THP Genel Başkanı Enes İbrahim'de sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Yaptığı paylaşım şu şekildeydi : 

Türk Hareket Partisi her zaman olduğu gibi ülkemizin ve milletimizin menfaati için yeni bir başarı öyküsü yazmaya kararlı. Ben ve ülke genelindeki ekibim erken parlamento seçimlerine hazırız!

 
Büyük bir cesaret ve irade ile girmiş olduğumuz değişim sürecinde ülkemiz her anlamda kalkınmış ve uluslararası arenada da hiç olmadığı kadar saygın hale gelmiştir. Ülkemizin istikrarı, milletimizin huzuru, refahı ve daha parlak geleceği için girmiş olduğumuz bu kutlu yola emin adımlarla devam ediyoruz...