Koronavirüsün kaç metreden bulaştığı ortaya çıktı! Ezber bozan yorum

Koronavirüsün kaç metreden bulaştığı ortaya çıktı! Ezber bozan yorum

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsle ilgili ezber bozan açıklama! Bu baş belası virüs bakın kaç metreden bulaşıyormuş

Koronavirüsün nasıl bulaştığına dair iddialar her gün güncellenirken bir çok uzmanın bu konuyla ilgili uyarıları dikkat çekiyor. Son uyarı ise Rusya Devlet Televizyonunda yayınlandı. Yapılan yayında koronavirüsün kaç metreden bulaştığı açıklandı.

Rus devlet televizyonu Rossiya 24’e konuşan epidemiyoloji uzmanı Nikolay Briko, Kovid-19’un bulaşma mesafesi ile ilgili verileri güncelleyerek, koronavirüsün 4 metre mesafeden insandan insana bulaşabildiğini açıkladı.

Sputnik'te yer alan habere göre; Bu verilerin ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) yeni araştırmasıyla teyit edildiğini söyleyen epidemiyoloji uzmanı Nikolay Briko, virüsün 30 dakika ila 3 saat arasında havada kalabildiğini, nesnelerin yüzeyinde ise birkaç gün varlığını sürdürdüğüne dikkat çekiyor

Rus uzman, böylelikle bulaşmanın sadece havadan damlacıklar yoluyla değil, aynı zamanda temasla da gerçekleşebileceği uyarısında bulunuyor.