Kimse Bu faydasından haberi yoktu Karaciğer Yağlanmasını Önlüyor Şeker hastalığını ise..

Kimse Bu faydasından haberi yoktu Karaciğer Yağlanmasını Önlüyor Şeker hastalığını ise..

Karaciğer yağlanması problemi olanlar ve şeker hastalığı olanların rahatlıkla tüketebileceği bir besinden bahsedeceğiz. Faydaları belki sizi şaşırtacak ama etkileri gerçekten harika..

Karabuğday uzmanlar tarafından çok fazla öneriliyor. Faydalarının çok fazla olduğu dile getiriliyor. Peki son dönemlerde bu denli popüler hale gelen karabuğdayın ne gibi yararları olabilir. Basında da sıkça yer alan karabuğday gerçeği ne?

Gerçekten faydalı mı? Bu sorunun cevabı evet gerçekten faydalı. İyi de ne gibi etkileri var. Bu sorulara cevap işte Yeniçağ Gazetesinin internet sayfalarında verilmiş.

İşte böylesine yararlı bir bilgi olan içeriğin ayrıntıları ise Yeniçağ'da şu şekilde aktarılıyor. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin:

Lif oranı yüksek bir besin olan karabuğday bağırsakların çalışmasını kolaylaştırıp, karaciğerdeki yağlanmanın önüne geçiyor.

Karabuğday yüksek miktarda magnezyum içermektedir. Bitkisel beslenme uzmanları, "Magnezyum kan şekerinin dengelenmesinde ve insülin salınımın azalmasında rol oynamaktadır. Bu nedenle şeker hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Şeker hastalarının da güvenle tüketebilecekleri bir karbonhidrat kaynağıdır. İçeriğindeki ‘kolin’ bileşiği karaciğer dostudur. Karaciğeri yağlanmasını azaltarak karaciğerin daha rahat ve kolay çalışmasını sağlar" diyor.