Kayısı ve İnciri Kaynatıp İçin O sorun geçecek

Kayısı ve İnciri Kaynatıp İçin O sorun geçecek

İncir ve Kayısının belki de daha önce duymadığınız şaşırtan bir sırrı

Kayısı ve İncir şu günlerde bolca bulabileceğiniz yiyeceklerden. Bu bilgileri öğrenince bu harika meyveler sizin için çok daha değerli olacak.

BAKIN ne gibi mucizeleri var: Arkadaşlarınızla paylaşmayı ve onlarında yararlanmasını mutlaka sağlayın. İşte Kayısı ve İncir mucizesi..

Kabızlık bazen gerçekten can sıkıcı bir probleme dönüşebiliyor. Yediğimiz içtiğimiz ürünler bağırsak hareketlerimize zarar verdiğinde sindirim zorlaşıyor ve kabız oluyoruz.

Kabız ilaçlarına sarılmadan önce evde deneyebileceğiniz bazı alternatif yöntemlerle kabızlık probleminden kurtulabilirsiniz.

İşte Sırasıyla herkesin bilmesi gereken faydalı bilgiler


“Günlük 2.5-3 litre su tüketmeye özen gösterilmelidir” tavsiyesinde bulunan Hilal Mutlu şu bilgileri verdi: “Herhangi bir sağlık probleminiz yok ise; rezene, yeşil çay, papatya ve anason çayını günde 2 fincan içmeye çalışın.

Magnezyumdan zengin besinler bağırsak hareketlerini hızlandırır, özellikle ıspanak, marul, kereviz, taze fasulye, salatalık, fındık, badem magnezyum içermektedirler ayrıca her gün içilen 1 adet maden suyunun yine magnezyum içeriğinden dolayı kabızlığa faydası olacaktır.

Eğer uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorsanız; 2 adet kuru incir, 2 adet kuru kayısı, 2 adet kuru eriği ufak ufak doğrayıp, 1.5 çay bardağı suyla haşlayın. Daha sonra içine 1/2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı keten tohumu ekleyerek robottan geçirin. Bu karışımdan sabah aç karnına 2 su bardağı ılık su ile 1 tatlı kaşığı kadar tüketebilirsiniz. 

Bir başka öneri de ;  Gün içindeki su tüketimi sindirim sisteminin sağlıklı çalışması için çok önemli, 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin. Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte tüketin.