Karbonat ve elma sirkesini karıştırıp kullanırsanız bunlar olur

Karbonat ve elma sirkesini karıştırıp kullanırsanız bunlar olur

Çok sayıda kişi bilmeden de olsa bu hatayı yapıyor! Oysa zararı olduğu ortaya çıktı. İşte herkesin bilmesi gereken uyarı..

Son zamanlarda alternatif uygulamalara yönelenlerin sayısı giderek artıyor. Özellikle internet siteleri ve facebook grupları üzerinden bu yöntemler paylaşılıyor.

Araştırmaya dahi gerek duymadan çoğu kişi bu uygulamaları kullanıyor. Oysa büyük zararı olan uygulamalar karşımıza çıkabiliyor.

Son dönemde özellikle karbonat ve sirke karışımıyla elde edilen karışımın faydaları olduğu söylenmekte.

Başlı başına elma sirkesi doğal bir mucizedir aynı zamanda karbonatın da sayısız faydası bulunmaktadır.Peki ikisini karıştırıp kullanmanın ne gibi zararı olabilir?

Açıklık getirmek gerekirse son zamanlarda diş beyazlattığı iddia edilerek sirke ve karbonatı birleştirip diş macunu kıvamına getirip dişlerini fırçalayanların sayısı artıyor.

Oysa bu uygulamanın yararı olmadığı gibi zararı bulunmaktadır. Konuyla ilgili çok sayıda uzmanda uyarmaktadır.

Evde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri giderek yaygınlaşırken, doğal olarak bilinen ev yapımı malzemeler ile gerçekleştirilen uygulamalar dişlere zarar verebilmektedir .Diş hekimi Burak Gümüştaş “Kontrolsüz yapılan diş beyazlatma işlemi daha çok dişlerde zarara neden olur. diyerek uyarıyor! Yaptığınız bu hataya son vermelisiniz.  Evde kullanılan karbonat, elma sirkesi ile diş fırçalama çiziklere neden olmaktadır diyen Diş hekimi Burak Gümüştaş  Evde kullanılabilecek en güvenli yol beyazlatıcı diş macunlarıdır diyerek herkesi uyarıyor...

Ama ısrarla sosyal medyada sirke ve karbonatın birleşimin dişleri beyazlattığı iddia ediliyor. Çok sayıda kişi bu hatalı işlemi uyguluyor ve işlem nedeniyle zamanla dişler zarar görüyor.

Sonrasında ise ne yazık ki dişlerin yok olması gibi bir sorunla karşılaşmak mümkün olabiliyor...

Dişler nasıl beyazlatılır?

Peki dişler nasıl beyazlatılır sorusunun doğru yanıtı nedir? Verilecek en doğru yanıt bir uzmana danışarak doktor tavsiyesiyle uygulanabilecek işlemler neticesinde diş beyazlatılma işleminin yapılmasıdır. Diş hekimine gitmeniz durumunda en sağlıklı yöntemden yararlanabilirsiniz.

Dişlerin sararmasına ne neden olur?

Dişlerin sararmasına neden olan faktörlerin başında sigara içmek ve gereğinden fazla kahve tüketmek  gibi alışkanlıklar gelmektedir. Bu yüzden sigara içmeyi durdurmak ve içtiğiniz kahve miktarını kontrol altına almanız gerekmektedir.  

Dişlerin beyazlamasını sağlayan besinler?

Dişlerinizin beyazlamasına direk etki edecek bir yiyecek bulunmamaktadır. Ancak yoğurt gibi kalsiyum bakımından zengin besinler tüketerek diş sağlığınızı koruyabilirsiniz..

İlgili Haberler