Kahvaltıda Bu yiyecekleri sofradan uzak tutunuz meğer o sorunun en büyük nedeniymiş..

Kahvaltıda Bu yiyecekleri sofradan uzak tutunuz meğer o sorunun en büyük nedeniymiş..

Kahvaltı en önemli öğünümüz! Ancak yediğimiz bazı yiyecekler kahvaltı sonrası bizi rahatsız edebiliyor! İşte kahvaltı sonrası rahatsızlık hissediyorsanız bu yiyecekler neden oluyor! Bunlar sofradan kaldırılmalı..

Kahvaltıda yemiş olduğunuz bazı yiyecekler ağır olması nedeniyle sağlığınızı olumsuz anlamda etkileyebilir. Özellikle kilo vermek isteyenlerdenseniz bu 5 yiyeceği tamamen kahvaltı sofranızdan kaldırmanızda yarar var.

Kahvaltı gün içerisindeki en önemli öğündür. Kimimiz kahvaltıda ne bulursak yiyoruz inanmayacaksınız ama bir arkadaşıma misafirliğe gitmiştim kadın kahvaltıya kuru fasülye koymuştu yanına köfte aklım başımdan çıkmıştı!

Buda ne böyle dedim? E öğle yemeğine kalmazsın diye yaptım. İyide ben zaten kahvaltı için gelmiştim. Aman ne olacak ye geç şimdi demez mi?

Neyse yemedim tabiiki.

Peki kahvaltıda hangi yiyecekler kesinlikle uzak tutulmalı?

Yapay Olan meyve sularını kaldırın. Meyvenin kendisini yemeniz çok daha sağlıklı olacaktır..

Meyveli yoğurtları kaldırın. Süt ürünü besin değeri yüksek diyebilirsiniz ama bu yiyecek mukus salınımını etkiler balgama neden olur içinde yapay şeker barındırır. Bunun yerine doğal yoğurt tüketin

İşlenmiş etleri kaldırın. Sucuktur Sosistir hepsi sizin  için zararlı. İçinde doymuş yağ içeren bu ürünler faydalı diyene neredeyse rastlamadım. Ek olarak sindirimi de zor olduğundan gün boyu yorgun hissetmenize neden olacaktır.

Paketlenmiş Mısır gevreklerinden uzak durun..

Pankekleri vs kaldırın..

Yağlı yiyeceklerden uzak durun!

Kızartmalara sabah kahvaltısında kesinlikle yer vermeyin!

Kral gibi olsun kahvaltı sofranız ama sağlıklı gıdalarla dolsun: Unutmayın kahvaltıda yediğiniz yağlı yiyecekler gün boyu sizi rahatsız edecek hazımsızlık baş gösterecektir..